تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی با ابراز رضایت از عملکرد کارکنان از تلاش برای رفع مشکلات اداره سخن گفت. به گزارش خبرگزاری ایلنا از ارومیه، رسول روشنی در جلسه ارزیابی آمار و عملکرد فعالیت های پنج ماه سال جاری وتبیین اهداف وبرنامه‌های آتی سازمان با بیان اینکه در پنج ماه سال‌جاری علت اصلی مرگ ۴۹ […]

[ad_1]

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی با ابراز رضایت از عملکرد کارکنان از تلاش برای رفع مشکلات اداره سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ارومیه، رسول روشنی در جلسه ارزیابی آمار و عملکرد فعالیت های پنج ماه سال جاری وتبیین اهداف وبرنامه‌های آتی سازمان با بیان اینکه در پنج ماه سال‌جاری علت اصلی مرگ ۴۹ درصد از افراد ضربه به سر در تصادفات رانندگی بوده است خاطر نشان کرد: دراین حوادث هشت درصد شکستگی‌های متعدد هفت درصد به دلیل خونریزی و ۳۶ درصد به دلیل علل اشتراکی (مواردی بیش ازیک علت ) بوده است.


وی همچنین با اشاره به اینکه در پنج‌ماه، محل فوت ۵۲ درصد از افراد درمحل حادثه بوده، تصریح کرد: هشت درصد درحین انتقال به بیمارستان و محل فوت ۳۷ درصد از افراد در بیمارستان و سه درصد نامعلوم ودر منزل بوده است.


مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌غربی همچنین بیشترین تعداد کشته‌های رانندگی را مربوط به شهرستان ارومیه با ۲۱ درصد و کمترین تلفات رانندگی را به شهرستان تکاب ذکر کرد و گفت: بیشترین تلفات رانندگی مربوط به سنین ۲۰ تا ۳۰ بوده است. 


افزایش تلفات و مصدومان حوادث رانندگی 


مدیرکل پزشکی قانونی استان در ادامه تصریح کرد: در پنج‌ماه سال‌جاری ۳۱۸ نفر در حوادث رانندگی استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۷۶ نفر بود افزایش ۱۵ درصدی را نشان می دهد.


وی تصریح کرد: در پنج‌ماه سال‌جاری پنج هزار و ۶۳ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد سه هزار و ۶۸۲ نفر مرد و یک هزار و ۳۸۱ نفر زن هستند و مصدومان حوادث رانندگی نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل افزایش داشته است. 


نزاع بیشترین دلیل مراجعه به پزشکی قانونی


روشنی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه درپنج ماه سالجاری ۱۲ هزار و ۱۵۱ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرد ه اند که این رقم درمقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل چهاردهم درصد کاهش داشته است.


وی افزود: درمرداد ماه ۹(نه) هزارو ۱۱۲ نفرمرد و سه هزارو۳۹ نفر زن به دلیل نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کردند. این درحالی است که درمدت مشابه سال قبل ۹ هزار و ۲۹۹ نفر از مراجعان نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مرد و دو هزارو۹۰۸ نفرزن بودند.  


افزایش مرگ ناشی از سلاح سرد در استان


مدیرکل پزشکی قانونی استان یاد آورشد: در پنج ماه سال جاری اجساد هشت نفر بدلیل ناشی از سلاح سرد درمراکز استان معاینه شده است.


البته باید گفت که از کل فوتی ها ی ناشی از سلاح سرد دراین مدت چهار نفر مرد و چهار نفر زن بوده که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل افزایش ۲۰ درصدی را نشان میدهد.


کاهش متوفیان ناشی از حوادث کار 


رسول روشنی با اشاره به اینکه در پنج ماه سال جاری تعدادمتوفیان ناشی از حوادث کاری متنوع ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی استان ۱۷ نفر بوده است، تصریح کرد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۹ درصد کاهش داشته است.


روشنی درادامه با بیان اینکه در پنج ماه امسال مصدومان ناشی از حوادث کاری ۴۸۸ نفربوده است نیز گفت: از این تعداد ۴۴۴ نفرمرد و ۴۴ نفر زن بودند که این آمار درمقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد ۴۵۱ نفربوده است افزایش هشت درصدی را نشان می دهد.


لازم به ذکر است که آمار مراجعین در این مورد با آمار مراجعین به اداره کل تعاون وکار ورفاه اجتماعی متفاوت اشت. 


افزایش معاینات سرپایی


مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان غربی درادامه سخنانش با اشاره به اینکه در پنج ماه امسال ۳۴ هزارو ۶۱۹ نفربرای معاینه های سرپایی به مراکز ما دراستان مراجعه کرده اند این تعداد را درمقایسه با سال قبل که ۳۳ هزارو ۵۶۶ نفر بوده است همراه با افزایش سه درصدی خواند. 


وی خاطرنشان کرد: درمرداد ماه سال جاری نیز کل معاینه های سرپایی هشت هزارو۹۸۶ نفر بوده است که ازاین تعداد پنج هزارو ۵۵۴ نفر مرد و دو هزارو ۴۳۲ نفرزن بودند که نسب به مدت زمان مشابه سال قبل افزایش سه درصدی داشته است. 


بیشترین فراوانی فوتی محورهای تصادف


روشنی در ادامه با اشاره به اینکه از کل حوادث رانندگی منجر به فوت در پنج ماه سالجاری، ۶۹ درصد مربوط به جاده‌های برون‌شهری، ۲۴ درصد در راه‌های درون‌ شهری و هفت درصد در جاده‌های خاکی و روستایی و مناطق نامعلوم بوده است، افزود: نحوه وقوع تصادف ۴۲درصد از افراد متوفی ناشی از برخورد دو وسیله نقلیه، ۲۲ درصد ناشی از برخورد وسیله نقلیه به عابر متوفی و ۲۷ درصد واژگونی وسیله نقلیه بوده، همچنین خودروی مورد استفاده ۴۱ درصد از متوفیات خودروی سواری بوده است.


وی افزود: ۴۵ درصد فوتی‌های حوادث رانندگی حادث شده درپنج ماه در آذربایجان غربی را رانندگان وسایل نقلیه شامل می‌شوند به طوری که در زمان وقوع تصادفات منجر به فوت ۴۵ درصد از افراد راننده وسیله نقلیه، ۲۳ درصد عابر پیاده و ۳۲ درصد سرنشین وسیله نقلیه بوده‌اند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس