تاریخ انتشار: ۱۴ خرد ۱۳۹۵

– مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان گفت: ۴۴ هزار و۸۴۶ نفر بیکار لرستانی مدرک دانشگاهی دارند.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
علی آشتاب روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از این تعداد ۱۶ هزار و ۴۹۰ نفردارای مدرک فوق دیپلم ۲۶ هزار و۳۰۳ نفر مدرک کارشناسی ودوهزار و۵۳ نفر نیز دارای مدرک بالاتر از کارشناسی هستند.
وی با انتقاد از آماربیکاران دارای مدرک دانشگاهی بدون مهارت بیان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده یکی از نواقص جدی موجود در حوزه تحصیل و اشتغال جوانان نبود نیازسنجی صحیح و کانون های مشاوره شغلی و شناسنامه مهارتی جوان است .
وی افزود:در کشور واستان باید زمینه ای برای شناسایی توانمندی ها و علایق واقعی افراد در زمان تحصیل در مدرسه تا رسیدن به دانشگاه فراهم شده واز به وجود آمدن افراد بیکار تحصیل کرده در رشته های غیر مرتبط با بازار اشتغال و اقتصاد استان جلوگیری شود.
مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی لرستان بیان کرد:سیاست‌های تشویق جوانان به تحصیل در رشته های تئوریک و فاقد نیاز بازار کار باید ایجاد شده و از دوران مدرسه دانش آموزان را برای فعالیت در رشته های تخصصی، فنی و مهارت محور آماده کرد.
به گفته وی براساس آمار ۱۳۷ هزار بیکار در لرستان وجود دارد که از این تعداد، ۴۸ هزار و ۷۶ نفر زن و ۸۹ هزار و ۱۴۰ نفر مرد هستند.
۷۲۷۳/۶۰۰۱

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس