تاریخ انتشار: ۲۷ ارد ۱۳۹۵

– مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کردستان گفت: حدود سه هزار یادمان دفاع مقدس در استان شناسایی شده است که ۴۲ مورد آن در شهرستان بیجار است.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا محمد رضا شرف بیانی شامگاه شنبه در نشست کارگروه فرهنگی دفاع مقدس شهرستان بیجار افزود: این دوران برای همیشه تاریخ این کشور و حتی تاریخ جهان، درس و آموزش است و باید و ترویج شود.
به گفته وی یکی از مهمترین اهداف تاسیس بنیاد حفظ آثار، انتقال ارزش های دفاع مقدس و مبانی اعتقادی و انسانی آن به نسل های آینده است.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کردستان به ضرورت جمع آوری اسناد، مدارک، یادمان ها، دست نوشته ها، وصیت نامه، وسایل و لوازم و نمونه آثاری که بیانگر معنویت، خداجویی و خدا محوری شهدا ورزمندگان است به عنوان یکی از ده ها برنامه این بنیاد یاد کرد.
شرف بیانی از عقب ماندگی استان کردستان در زمینه اجرای برنامه های مورد نظر بنیاد خبرداد و گفت: متاسفانه استان کردستان از عقب ماندگی زیادی نسبت به دیگر استانهابرخوردار است و تمام ادارات استان باید خود را مقید به همکاری با این بنیاد بدانند.
وی تعامل، همکاری، همفکری و تلاش دسته جمعی در این زمینه را راهکار جبران این عقب ماندگی برشمرد و خاطر نشان نمود: شهرستان بیجار از حدود سه هزار یادمان شناسایی شده در استان کردستان، دارای ۴۲ یادمان است که باید روی آنها کار شود.
وی ازشهادت پنج هزار ۴۰۰ شهید انصار و حدود ۲۲ هزار شهید مهاجر در دوران دفاع مقدس در استان کردستان خبرداد و گفت: رژیم بی رحم صدام بیش از ۳۵۶ نوبت استان کردستان را بمباران نمود.
وی به وجود ۵۵ هزار مجروح جنگی زمان دفاع مقدس در استان کردستان اشاره نمود و گفت: با این وصف بسیار ضروری است کارگروه فرهنگی دفاع مقدس در تمام شهرستان های استان کردستان راه اندازی شود.
شرف بیانی با بیان اهمیت همکاری و همراهی استانداری و فرمانداری شهرستان های استان کردستان گفت: اطلس دوران دفاع مقدس و تهیه دو جلد کتاب دوران مقدس برای استفاده کاروان های راهیان نور و همکاری با آنها بسیار ضروری است.
شهرستان بیجار ۴۵۰ شهید در مناطق عملیاتی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
۱۹۰۴/۷۳۵۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس