تاریخ انتشار: ۲۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر کل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش از احتمال تحصیل ۴۰۰هزار هنرجوی کارودانش در ۴۴۰۰هنرستان کشور از مهر سال جاری خبر داد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری فارس سید مصطفی آذرکیش مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با اشاره به تمهید […]

[ad_1]

مدیر کل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش از احتمال تحصیل ۴۰۰هزار هنرجوی کارودانش در ۴۴۰۰هنرستان کشور از مهر سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری فارس سید مصطفی آذرکیش مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با اشاره به تمهید مقدمات لازم جهت بازگشایی مدارس در مهر ۹۵، اظهار داشت: در سراسر کشور ۴۴۰۰ هنرستان کاردانش وجود دارد.

وی افزود: در سال گذشته حدود ۴۰۰ هزار هنرجو در پایه‌های یازدهم و دوازدهم در هنرستان‌های کاردانش کشور مشغول تحصیل بودند و امسال نیز با توجه به اینکه هنوز آمار ثبت نام دانش‌آموزان قطعی نشده است، لذا آمار دقیق اعلام نشده است اما پیش بینی این است که به مقدار سال گذشته هنرجو در هنرستان‌های کاردانش داشته باشیم.

آذرکیش با اشاره به وجود ۱۵۳ رشته مهارتی در چهار گروه «صنعت»، «خدمات»، «کشاورزی» و «هنر» در مقطع کاردانش، خاطرنشان کرد: در گروه صنعت ۶۰ رشته مهارتی، در گروه کشاورزی ۳۳ رشته مهارتی، در گروه خدمات ۱۱ رشته مهارتی و در گروه هنر ۴۹ رشته مهارتی کاردانش وجود دارد.

مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از مجموع ۴۰۰ هزار هنرجوی سال گذشته ۳۷ درصد دختر و ۶۳ درصد پسر بودند، گفت: در تمام مناطق آموزشی کشور هنرستان‌ کاردانش وجود دارد و پوشش ۱۰۰ درصدی در تمام مناطق وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه از سال تحصیلی جدید هنرستان‌ها در واقع سه ساله خواهند شد، تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری در پایه‌های دهم و دوازدهم هنرجوی کاردانش خواهیم داشت و تا سه سال آینده یعنی از مهر ۹۷ استقرار کامل هنرستان‌ها در متوسطه دوم را شاهد خواهیم بود.

۷۰۳

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس