تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] اخبار بدی از اقتصاد فرانسه به گوش می‌رسد: مهم‌ترین آنها اینکه رشد اقتصادی در سه ماهه‌ منتهی به ژوئن ۲۰۱۶ متوقف شده است. به گزارش اقتصادنیوز، آمار تازه منتشر شده در روز جمعه نشان می‌دهد که اقتصاد فرانسه در تلاش برای گریز از ضعفی است که حتی قبل از موجی از حملات تروریستی […]

[ad_1]


اخبار بدی از اقتصاد فرانسه به گوش می‌رسد: مهم‌ترین آنها اینکه رشد اقتصادی در سه ماهه‌ منتهی به ژوئن ۲۰۱۶ متوقف شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، آمار تازه منتشر شده در روز جمعه نشان می‌دهد که اقتصاد فرانسه در تلاش برای گریز از ضعفی است که حتی قبل از موجی از حملات تروریستی اخیر گرفتار آن شده بود.
بر اساس اعلام دفتر ملی آمار فرانسه، رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۶ به صفر رسیده است. این آمار نشان‌دهنده رکود شدید پس از رشد ۰٫۷ درصدی سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۶ خواهد بود.
سی‌ان‌ان به سه موضوعی پرداخته که ترمز رشد اقتصادی فرانسه را کشیده است:

یورو ۲۰۱۶

در اوایل ماه جولای، فرانسه در فینال مسابقات فوتبال یورو ۲۰۱۶ مغلوب پرتغال شد. این کشور همچنین از لحاظ اقتصادی نیز از میزبانی این رقابت‌ها ضرر کرد. با این حال، آژانس آماری فرانسه اعلام کرد که هزینه‌های خانوار در نیمه‌دوم سال به دلیل واکنش شدید در برابر بلیت فروشی یورو ۲۰۱۶ در اوایل سال جاری به شدت کاهش یافته است. همچنین میزان هزینه برای مواد غذایی، حمل و نقل و اقامت نیز در این مدت کاهش یافته است.

 

تروریسم

نیس، پاریس، شارلی عبدو. فرانسه در سال ۲۰۱۵ از نزدیک به ۸۵ میلیون توریست میزبانی کرده که بیش از هر کشور دیگری در دنیا بوده است. اما پس از حملات مرگبار تروریستی اخیر تعداد گردشگران به شدت کاهش یافته است. بر اساس آمار شرکت بین‌المللی یورومانیتور، در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ تعداد گردشگران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد کم شده است.

این روند تهدیدی ۴۰ میلیارد یورویی برای درآمد  سالانه ناشی از توریسم فرانسه خواهد بود. در شش ماه نخست سال جاری، تعداد مسافران هتل‌های پاریس ۷٫۵ درصد کاهش داشته و تعداد بازدیدکنندگان از طاق پیروزی  و کاخ ورسای به ترتیب ۳۵ و ۱۶ درصد کم شده است.

 

اعتصاب‌ها

پس از اعتصاب کارگران پالایشگاه‌های نفتی و نیروگاه‌های هسته‌ای، دولت فرانسه در سال جاری مجبور شد تا با تقلای فراوان از کمبود سوخت در پمپ بنزین‌ها جلوگیری کند.
در حین برگزاری رقابت‌های فوتبال یورو ۲۰۱۶، کارگران حمل‌ونقل فرانسه نیز نسبت به اصلاحات قانون کار اعتراض کرده و اعتصابی را علیه هواپیمایی‌های و شرکت‌های راه‌آهن به راه انداختند.

آژانس آماری فرانسه اعلام کرد: «میزان تولید محصول کارخانه‌ها به شدت کاهش یافته که عمدتا ناشی از کاهش تولید پالایشگاه‌ها بوده است.»

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس