تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] این بمب گذاری در منطقه مرزی با مالزی و در استان ‘یالا’ با اکثریت مسلمان روی داد، استانی که از سال ۲۰۰۴ میلادی شاهد مقابله گروه های مسلح استقلال طلب مسلمان با نظامیان دولتی است. سه افسر پلیس تایلند روز جمعه در یک بمب گذاری در کنار جاده ای در جنوب این کشور در […]

[ad_1]

این بمب گذاری در منطقه مرزی با مالزی و در استان ‘یالا’ با اکثریت مسلمان روی داد، استانی که از سال ۲۰۰۴ میلادی شاهد مقابله گروه های مسلح استقلال طلب مسلمان با نظامیان دولتی است.

سه افسر پلیس تایلند روز جمعه در یک بمب گذاری در کنار جاده ای در جنوب این کشور در حالی که مذاکرات صلح بین دولت و استقلال طلبان مسلمان به خوبی پیش نمی رود، کشته شدند.

به گزارش ایرنا، تارنمای ‘بانکوک پست’ اعلام کرد براثر انفجار این بمب در منطقه ‘کرنگ پینانگ’ در استان ‘یالا’ دو نفر دیگر هم زخمی شدند.

۷ پلیس از ‘کرنگ پینانگ’ با دو وانت در حال جابجایی بودند که یک بمب کارگذاشته شده در امتداد یک جاده محلی منفجر شد.

این بمب گذاری در منطقه مرزی با مالزی و در استان ‘یالا’ با اکثریت مسلمان روی داد، استانی که از سال ۲۰۰۴ میلادی شاهد مقابله گروه های مسلح استقلال طلب مسلمان با نظامیان دولتی است.

بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ نفر که اغلب غیرنظامی هستند در درگیری بین شبه نظامیان قوم مالایی تایلند با نیروهای امنیتی این کشور با اکثریت بودایی کشته شده اند.

برآورد می شود ۷ مرد مسلح پس از این انفجار به روی وانت های نظامی آتش گشوده اند.

این انفجار چاله ای به عرض چهار متر و عمق یک متر ایجاد کرده است. قطعات سیلندر ۱۵ کیلویی گاز که مواد منفجره در آن قرار داده شده بود، مدار الکترونیکی و سیم با حدود ۱۰۰ متر طول در صحنه باقی ماند.

حاکمان نظامی تایلند اعلام کردند در تلاشند مذاکرات صلح با شبه نظامیان مسلمان را که از سال ۲۰۱۴ میلادی متوقف شده است، به صورت جدی تری آغاز کنند.

البته ۱۲ شهریور ماه مذاکره دولت نظامی تایلند با استقلال طلبان مسلمان جنوب این کشور به میزبانی مالزی در کوالالامپور آغاز شد اما نتیجه ملموسی به همراه نداشت.

این مذاکرات نیز پس از آن صورت گرفت که انفجارهای مرداد ماه گذشته در چند شهر گردشگری تایلند، هشدارهای جدید استقلال طلبان به دولت قلمداد شده بود.

استقلال طلبان مسلمان در استان های ‘یالا’، ‘پاتانی’ و ‘ناراتیوات’ که در جنوبی ترین بخش تایلند قرار دارند، متهم به بمب گذاری های مرداد ماه در چند نقطه از این کشور شدند که چهار کشته و دهها زخمی برجای گذاشت.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس