تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: بالغ بر ۳۹۱ هزار و ۸۰۹ میلیارد ریال سهم دولتی در دولت یازدهم واگذار شده است که ۳۸ درصد کل واگذاریها در ۱۵ سال گذشته را دربرمی گیرد. به گزارش ایلنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی؛ پوری حسینی در خصوص عملکرد این سازمان در سال […]

[ad_1]

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: بالغ بر ۳۹۱ هزار و ۸۰۹ میلیارد ریال سهم دولتی در دولت یازدهم واگذار شده است که ۳۸ درصد کل واگذاریها در ۱۵ سال گذشته را دربرمی گیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی؛ پوری حسینی در خصوص عملکرد این سازمان در سال ۹۴ گفت: در سالی که گذشت ۸۴ شرکت دولتی به ارزش کل پایه ۱۱۲ هزار و ۵۶۹ میلیارد ریال برای واگذاری قیمتگذاری شدند.


رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به این که پارسال اقدام به عرضه ۲۳۰ بنگاه به ارزش ۱۳۷ هزار و ۹۸۷ میلیارد ریال کردیم افزود: از این تعداد، ۴۸ شرکت به ارزش ۳۷ هزار و ۳۲۹ میلیارد ریال به فروش رسید.


وی همچنین با اشاره به این که از واگذاریهای انجام شده در سال گذشته، حدود ۸۱ درصد واگذاریها به ارزش ۳۰ هزار و ۶۰ میلیارد ریال فروش سهام به عموم مردم بوده است گفت: در مجموع از زمان تاسیس سازمان خصوصی سازی در سال ۸۰ تاکنون، ۱۴۱۸ هزار و ۲۵۶ میلیارد ریال سهم دولتی واگذار شده که از این میان ۱۰۲۶ هزار و ۴۴۸ میلیارد ریال تا پیش از دولت یازدهم بوده است و ۳۹۱ هزار و ۸۰۹ میلیارد ریال نیز مربوط به دولت یازدهم بوده که ۳۸ درصد کل واگذاریها در ۱۵ سال گذشته را دربرمی گیرد.


پوری حسینی در ادامه با اشاره به تاثیر فضای پسابرجام بر روند واگذاریهای دولت اذعان داشت: در این مدت اقدامات مناسبی توسط سازمان خصوصی سازی در راستای بازاریابی و جذب سرمایه خارجی انجام شده است، به طوری که در دوران پسابرجام جلسات مشترکی را با سرمایه گذارانی از کشورهای ایتالیا، لبنان، آلمان، هند، مجارستان، ژاپن، هند و روسیه جهت معرفی فرصتهای سرمایه گذاری به خارجیان داشته ایم.


رئیس کل سازمان خصوصی سازی همچنین در خصوص تکالیف قانونی این سازمان در راستای نظارت بر عملکرد شرکتهای در حال واگذاری و واگذار شده تصریح کرد: اقداماتی مانند ثبت تغییر اساسنامه، فروش، اجاره، ترهین و توثیق داراییها، اخذ تسهیلات بانکی، ثبت افزایش سرمایه، ثبت مصوبات مجامع عمومی شرکتها و ثبت صورتجلسات هیات مدیره از جمله اقداماتی است که شرکتهای در حال واگذاری و واگذار شده باید با کسب اجازه از سازمان خصوصی سازی نسبت به انجام آنها اقدام کنند.


وی در خصوص برنامه های آتی این سازمان نیز گفت: فروش بنگاههای دولتی باقیمانده، ساماندهی سهام عدالت، جایگزینی نگاه تعهدی بجای درآمدزایی در واگذاریها، وصول مطالبات معوق و سرسید شده و بازرسی ویژه از شرکتهای واگذار شده به صورت بلوکی از مهمترین اقدامات این سازمان در سالجاری برای پیگیری و اجرا هستند.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس