تاریخ انتشار: ۱۸ ارد ۱۳۹۵

یاسوج -ایرنا- مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی کهگیلویه وبویراحمد از تخصیص ۳۸۱میلیارد ریال از محل بند ج تبصره پنج قانون بودجه سال ۱۳۹۴ (صندوق توسعه ملی) برای طرح ها و مجتمع های آبرسانی این استان خبر داد.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
فیض الله پاسره روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان اعتبار برای ۱۸ مجتمع آبرسانی روستایی در قالب ۴۷۰ روستا تخصیص یافته است.
وی تصریح کرد: با بهره برداری و تکمیل این مجتمع های آبرسانی ۱۰۷ هزار نفر از جمعیت روستایی کهگیلویه وبویراحمد از نعمت آب آشامدینی سالم برخوردار خواهند شد.
حدود ۳۳۰ هزار نفر از جمعت ۷۰۳ هزار نفری کهگیلویه وبویراحمد در قالب یکهزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه این استان روستایی هستند.
پاسره اظهار کرد: فاز دوم آبرسانی به پشته زیلایی چرام، قیام -موگرمون -لنده، تاکسیسه و شهنیز بخش مارگون و مجتمع آبرسانی لوداب با ۶۸ روستا از جمله این مجتمع هاست.
وی مجتمع آبرسانی کاکان بویراحمد،مجتمع آبرسانی دهدشت شرقی و غربی از طریق سد کوثر، مجتمع آبرسانی باباکلان و بوسنگان باشت را نیز از دیگر مجتمع های مهم و در دست اجرای شرکت آبفای روستایی این استان اعلام کرد.
پاسره ابراز داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده چهار مجتمع آبرسانی در قالب ۱۴۵ روستا از این تعداد تا پایان سال مالی ۹۵ (تیرماه ۹۶)به بهره برداری خواهند رسید.
وی تاکید کرد: مجتمع آبرسانی گوشه و مزدک شهرستان بویراحمد، مجتمع آبرسانی چشمه گلی شهنیز بخش مارگون، مجتمع آبرسانی لوداب در قالب ۶۸ روستا و مجتمع قیام موگرمون شهرستان لنده است.
وی میزان اعتبار تخصیص یافته برای این چهار مجتمع آبرسانی شامل گوشه و مزدک، شهنیز مارگون، لوداب و قیام موگرمون لنده را به ترتیب ۲۱، ۱۰، ۴۴ و ۲۰ میلیارد اعلام کرد.
پاسره اظهار کرد: موضوع کیفیت و تامین آب سالم و بهداشتی و گندزدایی مستمرآب آشامیدنی در روستاها اولویت نخست و در عین حال خط قرمز شرکت آبفای روستایی این استان نیز محسوب می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه وبویراحمد گفت: اجرای طرح های آبرسانی روستایی در استان نیز با همین رویکرد و بیشتر با هدف اصلاح و بهسازی شبکه ها ، خطوط انتقال و کیفیت منابع آبی خواهد بود.
وی شاخص بهره مندی از آب آشامیدنی سالم در این استان را نیز ۷۲ درصد اعلام کرد.
۳۰۱۶/۶۱۶۲

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس