تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۴
وزير دولت اصلاحات:

مجلس به شرطی می تواند در اصلاح دولت ورود کند که خودش یک زبانی ،قانونمداری و نظارت اصلش باشد .

به گزارش گذارنیوز مسعود پزشکیان،نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با آریا درباره ضرورت انجام اصلاحات در کابینه دولت یازدهم،گفت:مشکلی که ما داریم این است که مدیران و مسوولان ارشد نظام، قانون برنامه و بودجه را اجرا نمی کنند لذا قدم اول این است که افرادی که در راس کار قرار می گیرند پایبند به اجرای قانون باشند و اگر قرار است اصلاحی صورت بگیرد باید در جایی باشد که قانون اجرا نمی شود.
وزیر دولت اصلاحات افزود:متاسفانه دربرخورد با مدیران سلایق سیاسی مد نظر قرار می گیرد درحالی که مشکل امروز ما این است که قانون روی زمین است و با تغییر افراد فقط جهت گیری ها عوض می شود در نتیجه به جای اینکه اصلاحی صورت گیرد کل گذشته تخریب می شود و از نو می خواهد چیز دیگری ساخته شود که درهرصورت بازهم اشکالاتی دیده می شود .
وی ادامه داد:دولت آقای روحانی در وهله اول باید به قولی که داده یعنی اعتدال و حرکت در چارچوب قانون پایبند باشد البته دولت فعلی در برخی جاهها نسبت به گذشته خیلی بهتر بوده است اما در جاههایی مثل بخش بهداشت و درمان عدم پایبندی به قانون دیده می شود به طوری که ما می بینیم درمان بر پیشگیری اولویت داده شده درآمدها و تعرفه ها را براساس منافع و سیستم هایی که خودشان دارند شکل می دهند درحالی که باید ارجاع می دادند و خارج از آن عمل نمی کردند اما اینگونه عمل شده است و…لذا فقط با پولی که در اختیار دارند فعلا مسکنی به جامعه تزریق کرده اند اما در آینده دردی که ایجاد خواهد شد بزرگتر از دردی است که در گذشته وجود داشته است که این مساله ممکن است درآینده برای دولت هزینه ساز باشد.
پزشکیان درباره ورود مجلس به اعمال اصلاحات در دولت، اظهار داشت:مجلس به شرطی می تواند در اصلاح دولت ورود کند که خودش یک زبانی ،قانونمداری و نظارت اصلش باشد . متاسفانه مجلس هم براساس قانونی که می نویسد نظارت نمی کند و لذا عامل اصلی اینکه قانون رعایت نمی شود خود مجلس است.
وی تاکید کرد:همه باید با وحدت و همدلی و همزبانی به قانون عمل کنند  لذا هرجایی براساس داده هایی که دارد نیاز به تغییر و اصلاح دارد البته مشکل ما ادم ها نیستند .ما ۳۷سال است ادم ها را عوض می کنیم اما مشکل همچنان سرجای خودش است چراکه هرکس می آید حرف خودش را می زند درحالی که باید قانون و برنامه را اجرا کنند.
پزشکیان تاکید کرد:مشکل اصلی بی قانونی و بی برنامه گی است که باید اصلاح شود.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس