تاریخ انتشار: ۳۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] آیین اختتامیه جشنواره تابستانی دهکده جوانی به همت خانه شهریاران جوان در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد.  به گزارش ایسکانیوز محمود صلاحی، رئیس سازمان فرهنگی هنری، مرتضی طلایی و پرویز سروری اعضای شورای اسلامی شهر تهران، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی، محمد ابویی مدیرعامل خانه شهریاران جوان، ظحسن یزدانی قهرمان کشتی، علی مسعودی، جواد […]

[ad_1]

آیین اختتامیه جشنواره تابستانی دهکده جوانی به همت خانه شهریاران جوان در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد. 

به گزارش ایسکانیوز محمود صلاحی، رئیس سازمان فرهنگی هنری، مرتضی طلایی و پرویز سروری اعضای شورای اسلامی شهر تهران، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی، محمد ابویی مدیرعامل خانه شهریاران جوان، ظحسن یزدانی قهرمان کشتی، علی مسعودی، جواد عزتی، الناز حبیبی و دیگر چهره‌ها و مدیران فرهنگی در این مراسم حضور داشتند.

یکی از بخش‌های اصلی مراسم تقدیر و تشکر از نهادهای مختلف مدیریت شهری بود که در برگزاری جشنواره تابستانی دهکده جوانی عملکرد مناسبی داشتند. در این بخش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، شهرداران مناطق و تعدادی از مدیران شهرداری تهران تقدیر شدند و لوح سپاس دریافت کردند.
مجتبی عبداللهی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن سپاس از زحمات جوانان در خانه شهریاران جوان گفت:
سپردن پروژه های شهری به جوانان یکی از ایده ها و اهداف ما در شهرداری تهران است اینکه جوانان توانستند سختی کار تابستان را به دوش بکشند و جشنواره را مدیریت کنند این نوید اعتماد مدیران به جوانان را خواهد داد.
عبداللهی از حمایت مدیران شهری در این طرح کمال را داشت.

مدیرعامل برج میلاد: مدیریت شهری جوانان را باور دارد

مدیرعامل برج میلاد اولین سخنران این جشن بود. علی درویش پور با بیان خیر مقدم به حاضران گفت: لازم می دانم این روزهای بسیار خجسته به‌ویژه عید بزرگ غدیر را که سند فضیلت حضرت علی (ع) است، تبریک بگویم. اگر نگاهی گذرا به تاریخ داشته باشیم، هر گاه مسئولان ما از استعدادهای فکری و ظرفیت‌ها و توانایی‌های جوانان این مرز و بوم به صورت صحیح و اصولی استفاده کردند، دستاوردهای بی‌شماری را داشتند.

او اضافه کرد: از اولین روزهای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ملت ما شاهد حضور پرشور جوانان عزیز در کنار حضرت امام (ره) بودند و ایشان در صحنه‌ای بزرگ مثل دوران دفاع مقدس فرصت حضور جوانان را فراهم کردند. امروز هم مقام معظم رهبری همواره توجه و عنایت فراوانی به جوانان دارند و در برنامه‌های سالانه می‌بینیم طوری برنامه‌ریزی می‌شود که جوانان در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی با ایشان دیدار داشته باشند.

درویش‌پور با بیان اینکه انقلاب اسلامی به برکت حرکت انقلابی جامعه، اهداف و شعارهایش و حضور پرشور جوانان نخبه‌اش مقتدرانه به سمت روزهای روشن و فردای بهتر حرکت می‌کند، ادامه داد: لازم است مسئولان هم جوان‌ها را باور کنند و زمینه شکوفایی استعدادشان ایجاد شود. امروز مفتخریم که در مدیریت شهری تهران با توجه به نگاه شهردار تهران و اعضای محترم شورای شهر، به جوانانی که آینده‌سازان فردای این مرز و بوم هستند بها داده می‌شود. همین سازه مدرن برج میلاد حاصل باور مدیریت شهری است که به دست جوانان ایرانی سپرد و هر بازدیدکننده‌ای را متحیر می‌کند. سازه بی‌بدیلی مثل پل طبیعت، طراحی‌اش توسط یک خانم مهندس جوان ۲۶ ساله انجام شده است. این از جمله باورهایی است که مدیریت شهری به جوانان دارد. با همین باور است که خانه شهریاران جوان جشنواره تابستانی‌شان را در اینجا به خوبی برگزار کردند و حرکت بزرگی رقم زدند.

طلایی: دچار تورم جوانی جمعیت هستیم

مرتضی طلایی هم اعیاد این روزها را تبریک گفت و عنوان کرد: بنده به سهم خودم از زحمات دست‌اندرکاران برگزاری دهکده جوانی در این دو ماه صمیمانه سپاسگزارم و امیدوارم استمرار برنامه‌های این‌چنینی را با اهدافی که بتواند به ارتقای سطح علمی، اخلاقی و فکری جوانان عزیز کمک کند، شاهد باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: سعی می‌کنم به اختصار صحبت‌هایم را خدمت شما ارائه دهم تا به عنوان یک راهبرد مورد استفاده قرار گیرد. موضوعی که وجود دارد، تقویت بسترهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حضور و نقش جوانان در رسیدن به اهداف است. آمارها نشان می‌دهد که کشور ما در شرایطی است که از جمعیت بالغ بر ۷۵ میلیون نفری کشور، ۳۶ میلیون نفر نیروی جوان داریم. این نیرویی است که در کار و فعالیت جامعه حضور دارند. تعاریف هم بر اساس استانداردهای جهانی است. این پدیده را تورم جوانی جمعیت می‌گویند.

او در پایان گفت: باید به چشم فرصت به این مسئله نگاه کرد و می‌توانیم اسمش را بگذاریم عصر طلایی جمعیت. به این نکته توجه کنیم که هیچ برنامه اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی بدون زیرساخت مناسب جمعیتی قابل تحقق نیست. یعنی توسعه بر مدار منابع و سرمایه‌های انسانی محقق می‌شود. توسعه منهای نیروی بیش برنده توسعه و موفقیت و پیشرفت دست‌نیافتنی است. بنا بر این می‌توان گفت جمعیت یکی از بایسته‌های پیشرفت است و کمتر کشوری را در جهان سراغ داریم که این ظرفیت را داشته باشد.

۱۰۵۱۰۵

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس