تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان ، جواد غم پرور رئیس هیات امنای حسینیه اعظم زنجان، امروز جمعه (۹مهر) در حاشیه بازدید از مجموعه فرهنگی مذهبی زنجان، با اشاره به برنامه دهه اول محرم، اظهار داشت: همزمان با روز یکشنبه (۱۱مهر) هشتم محرم برنامههای حسینه اعظم زنجان با سخنرانی حجت الاسلام دیرباز شروع و […]

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان ، جواد غم پرور رئیس هیات امنای حسینیه اعظم زنجان، امروز جمعه (۹مهر) در حاشیه بازدید از مجموعه فرهنگی مذهبی زنجان، با اشاره به برنامه دهه اول محرم، اظهار داشت: همزمان با روز یکشنبه (۱۱مهر) هشتم محرم برنامههای حسینه اعظم زنجان با سخنرانی حجت الاسلام دیرباز شروع و با حضور حجت الاسلام رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و خاتمی ادامه خواهد داشت.


غم پرور ، با بیان اینکه برنامه صبح تاسوعا با همایش شیرخوارگان شروع خواهد شد، گفت: برنامه عاشورا نیز از ساعت ۸ صبح آغاز می شود.


وی در ادامه با اشاره به حرکت دسته عظیم روز هشتم عاشورا به عنوان یوم العباس ، گفت: این برنامه در بعد از ساعت ۲ بعد از ظهر با برنامه ذبح احشام نذری شروع و با حرکت دسته عزاداری سید الشهدا ادامه پیدا می کند.


رئیس هیات امنای حسینیه اعظم زنجان، با اشاره به طرح نیابتی ذبح گوسفندان در مکان‌های غیر از محل برگزاری دسته حسینیه زنجان، اظهار داشت: برای رعایت مسائل زیست محیطی و بهداشت و …در صدد جمع آوری ذبح احشام از سطح خیابان‌های شهر در این روز هستیم.


این مسئول مذهبی فرهنگی، استان زنجان با بیان اینکه در بحث نیابتی باید نسبت به ذبح گوسفندان در سطح خیابان‌های شهر زنجان اطلاع رسانی دقیق شود، افزود: در سال‌های آینده تعدادی راس گوسفند در این روز به صورت نمادین ذبح خواهد شد.


غم پرور، در بخشی از سخنان خود، خاطرنشان شد:  عزاداران سید الشهدا می‌توانند مبالغ خود را برای ادای نذورات خود به شماره حساب بانک ملت در طرح نیابتی به حساب ،۵۸۹۲۹۲۵۸۳۴ بانک ملت واریز کنند.


وی،  در ادامه با بیان اینکه  سال گدشته ۷۳ هزار بسته گوشت برای نذورات به عنوان تبرک بسته بندی و توزیع  شده است، تصریح کرد: بیش از ۲۳هزار به حسینه اعظم زنجان نذورات داده بودند که در این طرح شرکت داده شده است.


رئیس هیات امنای حسینیه اعظم زنجان،  با اشاره به خدمت ۳ هزار ۵۰۰نفر خادمین افتخاری در این مجموعه مذهبی گفت: سال گذشته سه میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان مجموع نذورات دهه اول بوده است که در طول سال این مبلغ به میزان ۴ میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان رسیده است.


این مسئول مذهبی فرهنگی در استان زنجان، در ادامه در این خصوص با اشاره به صرف ۲ میلیارد تومانی هزینه های عمرانی این مجموعه از این مبلغ  نذورات ، گفت: ۶۷۰ میلیون نیز صرف هزینه های فرهنگی این مجموعه شده است.


وی،  هزینه های مدیریتی و خرید تجهیزات و امکانات را بالغ بر یک میلیارد تومان شده است، عمده ترین هزینه ها در بحث عمرانی و تملک بناها در طرح توسعه شده است.


رئیس هیات امنای حسینیه اعظم زنجان، با بیان اینکه این مجموعه در ابتدا دارای کمتر از ۲۰۰ متر مربع مساحت بوده است، یادآورشد: درحال حاضر حسینیه اعظم زنجان دارای ۱۵ هزار متر مربع ملک است که این میزان با نذورات و استقبال همه ساله مردم از اقصی نقاط دنیا در حال توسعه و گسترش است.


 غم پرور، همچنین در این زمینه با اشاره به بیش از سه هزار متری مکان برای عزای حسینی، بانوان در این مجموعه ، افزود: بیش از سه هزار متر مربع تعریض خیابان در حومه این حسینه بوده است.


رئیس هیات امنای حسینیه اعظم زنجان هزینه های نشر معارف ، اسلامی و فرهنگی را نیز  ۶۷۰ میلیون تومان اعلام کرد .


غم پرور،  با اشاره به وجود کتابخانه ای با ۲۵ هزارجلد کتاب‌های عمومی در حوزه‌های مختلف و بخش کودکان و مرجع،  گفت: کتابخانه تخصصی امام حسین شناسی با ۶ هزار جلد کتاب تخصصی برای محقین و پژوهشگران دراین مجموعه وجود دارد.


 وی،  در ادامه با بیان اینکه صندوق قرض الحسنه ، حسینیه اعظم زنجان آماده پرداخت تسهیلات ضروری و ….با ۴درصد به درخواست کنندگان در زنجان است ، اظهار داشت:  شفا خانه این مجموعه در ایام  دهه اول محرم با حضور پزشکان متخصص به صورت رایگان خدمات بهداشتی درمانی و دندانپزشکی می دهد.


غم پرور،  در خصوص اسکان زائرین نیز اضافه کرد: آموزش و پرورش استان زنجان نیز در این زمینه بعنوان برند شهر شور و شعور حسینی آماده ارائه زیرساختهای اسکان و خدمات ویژه برای مسافرین محرم در زنجان ست.


وی در پایان سخنان خود با تاکید بر تبدیل زنجان بعنوان شهر گردشگری مذهبی در سطح کشور به عنوان شهر شور و شعور حسینی، گفت: همکاری و مشارکت دستگاه‌های استان دراین زمینه اساسی است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس