تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دکتر سعید آرام  در گفتگو با ایلنا در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای دولت امید در سالن ارشاد ساری ،اظهارداشت: ، توانمند سازی جامعه هدف از جمله اهداف مهم سازمان بهزیستی محسوب می شود. وی افزود: زمینه استقلال اقتصادی و اجتماعی برای جامعه هدف به خوبی فراهم است و علاوه بر آموزش فنی […]

[ad_1]

دکتر سعید آرام  در گفتگو با ایلنا در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای دولت امید در سالن ارشاد ساری ،اظهارداشت: ، توانمند سازی جامعه هدف از جمله اهداف مهم سازمان بهزیستی محسوب می شود.


وی افزود: زمینه استقلال اقتصادی و اجتماعی برای جامعه هدف به خوبی فراهم است و علاوه بر آموزش فنی و حرفه ای تسهیلات کم بهره نیز به این قشر از جامعه هدف پرداخت می شود.


مدیر کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه در سال ۹۴ بیش از دو هزار و ۵۰۰ اشتغال پایدار برای جامعه هدف ایجاد شده است ، گفت: ۱۴۰۰ زن سرپرست خانوار از بیمه تامین اجتماعی برخوردار شدند.


وی عنوان کرد: تاکنون ۱۵۰۰ زن سرپرست خانوار و ۲ هزار معلول روستایی از محل بیمه عشایری ، بیمه شدند که این اقدام برای نخستین بار بصورت پایلوت از استان مازندران شروع شده است.


آرام  ادامه داد: این سازمان در نظر دارد تا در سالجاری برای ۳ هزار نفراز جامعه هدف در صورت تحقق تسهیلات مورد نظرایجاد اشتغال کند .


 وی به نمایشگاه  دستاوردهای دولت تدبیر و امید در سالن ارشاد ساری اشاره کرد و گفت: فضای نمایشگاه عمدتا در مسیر خدمات دولت تدبیراست که می تواند اقدامات دولت را در طی این سه سال به جامعه ارائه کند .


آرام افزود: استقبال و مشارکت دستگاه ها در این زمینه خوب بوده است ومی طلبید تا  تلاش مدیران در جهت تحقق شعار دولت به مردم معرفی شود.


آرام با اشاره به خدمات بهزیستی مازندان در راستای حمایت از جامعه هدف ، عنوان کرد:  بهزیستی مازندران تاکنون توانست اقدامات بسیار ارزنده ای در موضوعات مختلف اجتماعی برای جامعه  هدف تبیین کند و توانست در طی این سه سال رتبه اول را در ایجاد اشتغال برای جامعه هدف درکشور را به خود اختصاص دهد.


مدیر کل بهزیستی مازندران ، گفت: گسترش مراکز پیشگیری از آسیب های اجتماعی ،خدمات مربوط به اورژانس اجتماعی  از جمله خدمات این نهاد به جامعه هدف محسوب می شود.


آرام ، گسترش مراکز پیشگیری، ارائه خدمات مربوط به اورژانس اجتماعی را از دیگر اقدامات شایسته این نهاد عنوان کرد و افزود: خط ۱۲۳ برای افزایش خدمات مشاوره ای به جامعه هدف از سوی سازمان بهزیستی در استان مازندران فعال شد.


وی ادامه داد: با فعال کردن این خط ، در بحث ارائه خدمات رشد ۴۰۰ درصد و خدمات مراجعه حضوری و اقدامات سیار ۳۰۰ درصد رشد در راستای خدمات به جامعه هدف داشتیم.


آرام ، افزود: صد درصد روستاهای مازندران تحت پوشش خدمات توانبخشی مبتنی بر جامعه  قرار گرفته و در تمامی روستاهایی که بیش از ۲۰ خانوار دارند “روستا مهد” ارائه کردیم و اکنون ۴۷۰ “روستا مهد ” در روستاهای مازندران راه اندازی شد.


وی به خدمات دولت تدبیر و امید در جامعه اشاره کرد و افزود:  با تدابیر اتخاذ شده از سوی سازمان بهزیستی مازندران مراکز مشاوره و ارائه خدمات مشاوره ای از ۴۰ مرکز به ۱۱۰ مرکز ارتقاء یافت.


مدیر کل بهزیستی مازندران به رشد ۵۰ درصدی پیشگیری از اعتیاد در جامعه اشاره کرد و گفت:بیش از ۹۰ درصد از کودکان جامعه هدف غربالگری بینایی شدند.


وی، غربالگری شنوایی بیش از ۹۰ درصد از کودکان جامعه هدف را از دیگر اقدامات این سازمان عنوان کرد و افزود: ۱۸۰ کودک که دارای اختلالات شنوایی بودند شناسایی شده و اقدامات لازم برای ناشنوا شدن آنان در آینده  انجام شده است.


آرام  خدمات به معلولین تحت پوشش این سازمان را از دیگر خدمات این سازمان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تمامی شهرستان های مازندران واجد مراکز توانبخشی هستند و نیاز نیست معلولین برای پذیرش خدمات به شهرهای مجاورمراجعه کنند.


وی ادامه داد: تامین نیازهای اولیه معلولین یکی از رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید بوده است که در همین راستا لوازم مورد نیاز معلولین از قبیل ویلچر، سمعک و… در اختیار آنان قرار گرفت.


آرام ، افزود: تمامی زنان سرپرست خانوار که نوبت انتظار خدمات بهزیستی استان بودند از خدمات این سازمان بهره مند شدند و هیچ زن سرپرست در انتظارنوبت خدمات نیست.


مدیرکل بهزیستی مازندران به ۳۰ پروژه های  مختلف آماده افتتاح این سازمان در هفته دولت  اشاره کرد و گفت:مرکز اورژانس اجتماعی آمل، مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست قائمشهرکه (صدرصد اعتبار آن از سوی خیرین تامین شده است)،مرکز آموزشی  و توانبخشی بیماران روانی مزمن  زنان در ساری و نمایندگی بهزیستی در کیاسر از جمله پروژه های مهم این سازمان به شمار می آید که در هفته دولت به بهره برداری می رسد.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس