تاریخ انتشار: ۱۱ مرد ۱۳۹۴
وقتی پورشه به حاشیه می‌رود؛

در حالی که واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی به کشور ممنوع است در تیرماه سال جاری دو خودروی بالای ۲۵۰۰ سی سی از کشور عربستان وارد ایران شده است.

به گزارش گذارنیوز  راساس جدیدترین آمارهای گمرک در ۴ ماهه ابتدای امسال ۱۴ هزار و ۱۸۶ دستگاه خودروی سواری به ارزش بیش از ۳۳۷ میلیون و ۹۷۴ هزار دلار وارد کشور شده و ارزش یورویی این میزان واردات ۳۰۴ میلیون و ۴۵۶ هزار یورو بوده است.

این در حالی است که تعداد خودروهای وارداتی در مدت مشابه سال گذشته ۳۱ هزار و ۴۷۱ دستگاه به ارزش بیش از ۶۴۲ میلیون و ۸۱۷ هزار دلار و به ارزش یورویی ۴۷۰ میلیون و ۱۳۷ هزار یورو بوده است.

بر همین اساس در ۴ ماهه ابتدای امسال از نظر تعداد با کاهش ۵۵ درصدی و از نظر ارزشی با کاهش بیش از ۴۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه بودیم.

اما آمارهای گمرک جمهوری اسلامی ایران در تیرماه نشان می دهد در شرایطی که بر اساس اعلام وزارت صنعت،، معدن و تجارت واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی به کشور ممنوع است دو خودروی بنزs500با حجم موتور ۴۶۰۰ سی سی به ارزش گمرکی ۱۶۰ هزار دلار و مزدا cx9 با حجم موتور ۳۰۰۰ سی سی به ارزش گمرکی ۴۰ هزار دلار از کشور عربستان سعودی وارد کشور شده است.

اما در ماه های اخیر واردات مدل جدید بی ام دبلیو (i8) که قیمت آن در بازار داخل تا مرز ۳ میلیارد تومان نیز پیش رفته است حاشیه های فراوانی را به همراه داشته و این خودرو توانسته طرفداران زیادی را به دست آورد. آمارهای گمرک نشان می دهد در تیر ماه ۳۰ خودرو بی ام دبلیو i8 به ارزش گمرکی ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار دلار وارد کشور شده است.

علاوه بر این در همین ماه تعداد ۶ پورشه ماکان به ارزش گمرکی ۳۴۰ هزار دلار وارد کشور شده است که از جمله خودروهای گرانقیمت وارد شده به کشور است.

خودرو

تعداد

ارزش گمرکی

بی ام دبلیو i8

۳۰

۶ میلیون و ۱۵۰ هزار دلار

پورشه ماکان

۶

۳۴۰ هزار دلار

بنز s500– ۴۶۰۰ سی سی

۱

۱۶۰ هزار دلار

بنز e250

۱

۶۵ هزار دلار

بی ام دبلیو x3

۱

۶۲ هزار دلار

بی ام دبلیو x4

۱

۶۲ هزار دلار

بی ام دبلیو ۵۲۸

۱

۶۱ هزار دلار

بی ام دبلیو ۴۲۸ کابریو

۱

۶۱ هزار دلار

بی ام دبلیو z4

۱

۵۳ هزار دلار

بنز c200

۱

۴۷ هزار دلار

مزدا cx9– ۳۰۰۰ سی سی

۱

۴۰ هزار دلار

لکسوس ct200

۱

۴۰ هزار دلار

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس