تاریخ انتشار: ۱۲ خرد ۱۳۹۵

– مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان از فعال بودن ۲۹ مرکز نیکوکاری تحت نظارت این نهاد در محلات این استان خبر داد و گفت: شناسایی نیازمندان و ارائه خدمات به آنان با کمک خیرین محلی از اهداف این مراکز است.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از خبرنگار ایرنا، ابراهیم باغبانی عصر چهارشنبه در نشست تخصصی و هم اندیشی مراکز نیکوکاری شرق گلستان که در گنبدکاووس برگزار شد، افزود: این مراکز درحوزه حمایت و سلامت خانواده، اشتغال و خودکفایی و حوزه فرهنگی به مددجویان و نیازمندان محله خدمات ارائه می کنند.
وی، مردمی شدن پیگیری امور نیازمندان و فقرزدایی با استفاده از ظرفیت های بومی هر محله را از دیگر اهداف راه اندازی مراکز نیکوکاری برشمرد و گفت: هدف غایی در این مراکز توانمندسازی نیازمندان و مددجویان است.
باغبانی بابیان اینکه هر مرکز نیکوکاری محله پنج تا هشت عضو هیات عامل دارد، اضافه کرد: اعضای این مراکز که از معتمدین و روحانی مسجد محل تشکیل شده اند، پس از شناسایی نیازمندان و تهیه بانک اطلاعاتی از آنان، کمک های موردی را با استفاده از ظرفیت خیرین و نیز کمیته امداد به این افراد ارائه می دهند.
وی تصریح کرد: براساس برنامه تدوین شده کمیته امداد قرار است، به ازای هر ۳۰ هزار نفر جمعیت یک مرکز نیکوکاری (درمجموع ۶۰ مرکز) درمحلات گلستان تشکیل شود که بقیه مراکز بتدریج راه اندازی می شود.
مدیرکل کمیته امداد گلستان همچنین گفت: براساس برنامه این نهاد، بتدریج عواید حاصل از صندوق های صدقات واقع در محلات و نیز یا صندوق هایی که دراختیار خانواده ها قرار دارد، به مراکز نیکوکاری داده می شود.
باغبانی افزود: هم اکنون درآمد صندوق های صدقات کمیته امداد رامیان به عنوان نمونه در اختیار مراکز نیکوکاری این شهرستان قرار داده شده است.
تدوین برنامه سالانه، پرهیز از فعالیت های سیاسی، حفظ کرامت نیازمندان و فاش نکردن اسرار زندگی آنان ازسوی اعضای هیات عامل مراکز نیکوکاری تحت نظارت کمیته امداد ازجمله مهمترین اصول اخلاقی و کاری این مراکز اعلام شد.
دراین نشست تخصصی، معاونین مدیرکل کمیته امداد استان گلستان نیز برنامه های پیشنهادی درحوزه های حمایت و سلامت خانواده، اشتغال و خودکفایی و فرهنگی را برای شرکت کنندگان تشریح نمودند.
کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان گلستان با یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر جمعیت ۵۷ هزار خانوار با جمعیت تقریبی ۱۱۰ هزار نفر را تحت پوشش دارد که نیمی از این جمعیت درهفت شهرستان واقع درشرق این استان سکونت دارند.
/۳۰۳۹/۱۸۶۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس