تاریخ انتشار: ۲۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] ۱۹۷ تبعه افغانستانی که به اتهام قاچاق و حمل مواد مخدر در زندان‌های کشورمان محبوس بودند، تحویل مقام‌های قضایی افغانستان شدند. به گزارش ایلنا، ۱۹۷ تبعه افغانستانی که حکم محکومیت‌شان در ایران قطعی شده و در زندان‌های کشورمان به سر می‌بردند، در محل مرز دوغارون تحویل مقام‌های قضایی کشورشان شدند. به گفته معاون […]

[ad_1]

۱۹۷ تبعه افغانستانی که به اتهام قاچاق و حمل مواد مخدر در زندان‌های کشورمان محبوس بودند، تحویل مقام‌های قضایی افغانستان شدند.

به گزارش ایلنا، ۱۹۷ تبعه افغانستانی که حکم محکومیت‌شان در ایران قطعی شده و در زندان‌های کشورمان به سر می‌بردند، در محل مرز دوغارون تحویل مقام‌های قضایی کشورشان شدند.


به گفته معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و رییس کارگروه انتقال محکومین، این برنامه در چارچوب طرح توافق استرداد مجرمین بین دو کشور اجرا شده و بر این اساس، هر مجرمی که محکومیتش در یکی از دو کشور ایران و افغانستان قطعی شده باشد، در صورت احراز شرایط، برای گذران باقی دوران محکومیت خود به کشور متبوع خود تحویل داده می‌شود.


۱۲۶ تن از این محکومین در زندان‌های سیستان و بلوچستان، ۳۶ تن در مازندران، ۲۶ تن در سمنان و ۹ تن در زندان‌های استان مرکزی محبوس بودند.


در این چارچوب ۲۳ ایرانی نیز که محکومیت‌شان در محاکم قضایی افغانستان قطعی شده بود، تحویل مقام‌های قضایی جمهوری اسلامی ایران شدند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس