تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۳۹۴

مشاور و دبیر اتاق فکرستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری با اشاره به اینکه بر اساس پژوهش های اخیر ۲۸ درصد افراد معتاد اولین بار در منزل دوستان شان مواد مصرف کردند، اظهار کرد: ۵۰ درصد از زنان مصرف کننده مواد؛ اولین شروع مصرف مواد خود را در سنین ۱۵ تا ۱۹ ساگی تجربه […]

مشاور و دبیر اتاق فکرستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری با اشاره به اینکه بر اساس پژوهش های اخیر ۲۸ درصد افراد معتاد اولین بار در منزل دوستان شان مواد مصرف کردند، اظهار کرد: ۵۰ درصد از زنان مصرف کننده مواد؛ اولین شروع مصرف مواد خود را در سنین ۱۵ تا ۱۹ ساگی تجربه کرده اند.

اعتیاد

به گزارش گذارنیوز  حمید صرامی ، با تاکید به اینکه ۲۱ درصد معتادین افرادی هستند که دارای تحصیلات لیسانس و مقاطع بالاتر از آن هستند، گفت: حدود ۶ درصد افرادی که اعتیاد دارند به طور کامل بی سواد هستند.

وی تغییر الگوی مصرف برخی از افراد جامعه، به دلیل ایجاد باور های غلط، جنگ های روانی از طریق سایت ها مبنی بر مصرف مواد برای تقویت عملکرد قوای جنسی، کم خطر بودن مصرف مواد محرک و ترغیب مصرف مواد برای زیبایی یا لاغری را از عللی دانست که موجب ترغیب زنان به مصرف مواد شده است.

مشاور و دبیر اتاق فکرستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری با اشاره به اینکه سن ابتلا به اعتیاد نیز در سال های اخیر کاهش داشته است، تصریح کرد: ۶۳ درصد معتادان متاهل هستند و‌ ۳۲ درصد مجرد و مابقی مطلقه، متارکه و بیوه بوده اند بنابراین علت ابتلا معتادان متاهل به این آسیب اجتماعی نیاز به بررسی های بیشتری برای جلوگیری از شیوع آن دارد.

صرامی کسب لذت، کنجکاوی، تفریح، رفع مشکلات روحی، در دسترس بودن مواد، فشار دوستان، رفع درد، کار سنگین، کاهش علایم بیماری جسمی به جز درد، اختلاف خانواده و رفع مشکلات جنسی را به ترتیب اولویت از دلایل شروع افراد به مصرف مواد در کشور نام برد و اظهار کرد: نسل جوان الگوی مناسبی برای کسب لذت ندارد، ضمن آنکه برخی از فیلم ها نیز موجب تحریک نسل جوان برای شروع به مصرف مواد می شود.

این آسیب شناس اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد: براساس پژوهش انجام شده ۲۸ درصد از افرادی که اعتیاد دارند اولین مکان شروع مصرف‌شان در منزل دوستان خود بوده است و ۲۲ درصد آن‌ها نیز در منزل خود، ۸ درصد در پارک‌ها و حدود ۶ درصد آنها در خوابگاه اقدام به مصرف مواد برای اولین بار کرده‌اند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس