تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در روزهای قبل هم حمله هوایی ائتلاف به یک مدرسه در یمن منجر به کشته شدن ۱۰ کودک شد. بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد این اقدام را محکوم کرد و خواستار بررسی آن شد. در حمله هوایی جنگنده های ائتلاف سعودی به یمن، یک بیمارستان در شمال یمن مورد هدف قرار گرفت […]

[ad_1]

در روزهای قبل هم حمله هوایی ائتلاف به یک مدرسه در یمن منجر به کشته شدن ۱۰ کودک شد. بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد این اقدام را محکوم کرد و خواستار بررسی آن شد.

در حمله هوایی جنگنده های ائتلاف سعودی به یمن، یک بیمارستان در شمال یمن مورد هدف قرار گرفت و ۲۰ نفر کشته شدند.

به گزارش عصرایران، این موضوع را خبرنگار شبکه فرانس ۲۴ گزارش داده است.
این بیمارستان در شمال یمن، توسط سازمان غیردولتی پزشکان بدون مرز اداره می شود .

 سازمان پزشکان بدون مرز گفت که حملات جنگنده های ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در روز دوشنبه یک بیمارستان در استان در شمال در کنترل حوثی ها را مورد هدف قرار داد. در این حمله ۲۰ نفر کشته و تعداد بیشتری هم زخمی شدند.

در روزهای قبل هم حمله هوایی ائتلاف به یک مدرسه در یمن منجر به کشته شدن ۱۰ کودک شد. بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد این اقدام را محکوم کرد و خواستار بررسی آن شد.
دولت عربستان گفته بود یک مرکز آموزشی حوثی ها (انصارالله) را مورد هدف قرار داده است.

 یک شاهد هم به خبرگزاری رویترز گفت که به دنبال شدت بمباران به بیمارستان، امدادگران نتوانستند به سرعت زخمی ها را تخلیه کنند.

سازمان پزشکان بدون مرز از سال ۲۰۱۵ میلادی بیمارستان عمومی در شهر عبس در استان حجه در شمال یمن را مدیریت می کند.

 سازمان عفو بین الملل هم از این حمله ابراز تاسف کرد و گفت که حمله به تاسیسات درمانی نقض خطرناک قانون انسانی است و می تواند جنایت جنگی باشد.

 شهر عبس در نزدیکی شهر حرض در نزدیکی مرز یمن با عربستان سعودی قرار دارد. حوثی ها بارها از این منطقه عربستان سعودی را مورد هدف قرار دادند که منجر به کشته و زخمی شدن نظامیان و غیرنظامیان سعودی شده است.

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی از فروردین ۱۳۹۴ تاکنون عملیات نظامی گسترده زمینی، دریایی و هوایی را در یمن آغاز کرده است.
تاکنون در این حملات شمار زیادی از غیرنظامیان در یمن از جمله زنان و کودکان کشته شده اند.

یمن در سایه جنگ با دشوارهای اقتصادی و پزشکی بسیاری نیز روبه رو است زیرا این کشور در محاصره کامل دریایی، زمینی و هوایی ائتلاف سعودی قرار دارد.

هدف از این حملات بازگرداندن دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور در تبعید یمن به قدرت است. هادی هم اکنون در ریاض است اما دولتش شهر عدن یمن و بخش هایی از این کشور را در دست دارد.

در حال حاضر صنعا پایتخت و بخش های مهمی از کشور یمن در کنترل ائتلاف انصار الله ( حوثی ها ) و حزب کنگره ملی (به رهبری علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن‌) است.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس