تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] کارشناس پژوهشی اعتیاد گفت: اوج مصرف مواد مخدر بین ۲۰ تا ۴۰ سالگی است. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از میزان، هومان نارنجیا کارشناس و پژوهشگر اعتیاد در این باره گفت: وضعیت اعتیاد در کشور نسبت به سالهای گذشته تغییر چندانی نداشته است و همچنان بیشترین معتادان کشور را جوانان تشکیل می دهند. […]

[ad_1]

گل

کارشناس پژوهشی اعتیاد گفت: اوج مصرف مواد مخدر بین ۲۰ تا ۴۰ سالگی است.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از میزان، هومان نارنجیا کارشناس و پژوهشگر اعتیاد در این باره گفت: وضعیت اعتیاد در کشور نسبت به سالهای گذشته تغییر چندانی نداشته است و همچنان بیشترین معتادان کشور را جوانان تشکیل می دهند.

او افزود:این روزها اعتیاد در بین سنین ۲۰ تا ۴۰ سالگی اتفاق می افتاد که اکثرا خانمها بین ۱۸ تا ۳۵ سالگی و آقایان ۲۰ تا ۴۰ سالگی درگیر مواد مخدر می شوند.

این کارشناس اعتیاد درادامه از افزایش مصرف قلیان و سیگار در بین دانش آموزان خبر داد و گفت: از دروازه های ورودی اعتیاد مصرف سیگار، قلیان و الکل است و اگر جوانی به خصوص قبل از سن ۱۹ سالگی آن را مصرف کند احتمال معتاد شدنش زیاد است. البته یکی دیگر از دلایل روی آوردن به مصرف مواد واعتیاد اختلالات روانی فرد است.

او ادامه داد: این روزها مصرف موادی مثل حشیش، علف،‌گل مد شده است و بیشتر دانشجویان از این مواد اعتیاد آوار استفاده می کنند.

کارشناس اعتیاد در پایان افزود: در حال حاضر باید آموزشهای بیشتری برای پیشگیری و مبارزه با اعتیاد در کشور فراهم شود.

۲۰۱۰۶

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس