تاریخ انتشار: ۱۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: ۱۶۵ شرکت فنی و مهندسی در مراکز دهستانها با بکارگیری ۷۸۰ نفر در سطح استان مشغول فعالیت هستند. امین آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در ارومیه گفت: در این‌بازه زمانی برای ۵۵ واحد دامپروری، ۲۲ واحد شیلاتی، ۲۸ واحد گلخانه و قارچ […]

[ad_1]

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: ۱۶۵ شرکت فنی و مهندسی در مراکز دهستانها با بکارگیری ۷۸۰ نفر در سطح استان مشغول فعالیت هستند.

امین آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در ارومیه گفت: در این‌بازه زمانی برای ۵۵ واحد دامپروری، ۲۲ واحد شیلاتی، ۲۸ واحد گلخانه و قارچ خوراکی موافقت اصولی صادر شده و برای تعداد ۱۴۲ مورد سم‌فروشی، ۳۸ واحد کلینیک گیاه پزشکی، ۱۹ واحد دامپروری، ۱۲ واحد گلخانه و قارچ خوراکی و نیز ۶ واحد شیلاتی پروانه تاسیس صادر شده است.


رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی اضافه کرد: در بخش کلینیک گیاهپزشکی نیز تعداد ۳۸ مورد و سم فروشی ۱۴۲مورد پروانه تاسیس صادر شده است.


وی تصریح کرد: در یک سال گذشته ۳۶ دوره آموزشی با شرکت یک هزار و ۳۹۸ نفر و پنج آزمون با شرکت ۸۰۰ نفر برای بازآموزی اعضا و توانمندسازی مهارتی آنها برگزار شده است.


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با بیش از ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر عضو حقیقی و ۶۰۰ نفر عضو حقوقی بزرگ ترین تشکل تخصصی بخش کشاورزی استان است که هدف اصلی این سازمان سازماندهی دانش آموختگان رشته های کشاورزی، نظام بخشیدن به فعالیت های تخصصی در بخش کشاورزی و مهندسی کردن فرآیند تولید و انتقال دانش، فناوری و تکنولوژی به بهره برداران است.


آقایی درباره بسترسازی برای اشتغال فارغ التحصیلان نیز اظهار کرد: ۱۶۵ شرکت فنی و مهندسی در مراکز دهستانها با بکارگیری ۷۸۰ نفر در سطح استان مشغول فعالیت هستند.


به گفته رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان‌غربی، ۷۴ شرکت فنی و مهندسی نیز در طرح بهینه‌سازی مصرف آب بکارگیری شده‌اند که زمینه اشتغال برای ۲۴۴ نفر نیز در این راستا فراهم شده است.


وی همچنین به بکارگیری ۲۰۰ نفر کارشناس در قالب مسئولان فنی در واحدهای گیاه پزشکی، ۲۳۰ نفر ناظر فنی زراعی در چهار محصول چغندر، گندم، گوجه فرنگی و ذرت و ۲۳ ناظر باغی را از جمله بسترهای فراهم شده برای اشتغال فارغ التحصیلان عنوان کرد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس