تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس سازمان امداد و نجات آخرین وضعیت امدادرسانی‌ها به سیل و توفان در پنج استان کشور را تشریح کرد. دکتر ناصر چرخساز درگفت‌وگو با ایسنا، ضمن ارایه گزارش امدادرسانی در سیل و توفان از١٢ شهریور ماه تا ساعت شش صبح امروز گفت: پنج استان مازندران، گلستان، سمنان، اردبیل و آذربایجان شرقی  و همچنین ۲۱ […]

[ad_1]

رییس سازمان امداد و نجات آخرین وضعیت امدادرسانی‌ها به سیل و توفان در پنج استان کشور را تشریح کرد.

دکتر ناصر چرخساز درگفت‌وگو با ایسنا، ضمن ارایه گزارش امدادرسانی در سیل و توفان از١٢ شهریور ماه تا ساعت شش صبح امروز گفت: پنج استان مازندران، گلستان، سمنان، اردبیل و آذربایجان شرقی  و همچنین ۲۱ شهرستان قائمشهر، سوادکوه، آمل، بابل، ساری، جویبار، نور، بابلسر، بندپی، بهشهر، نوشهر، چالوس، کلاله، آق قلا، بندرگز، کردکوی، مینودشت، گرگان، شاهرود، پارس آباد وهریس تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار داشتند.


وی با اشاره به امدادرسانی‌های صورت گرفته به ١۵٢شهر و روستا و همچنین ۱۱هزار و ۶۵۷ تن در سیل و توفان اخیر، افزود: همچنین با برپایی ۱۰ دستگاه چادر، ۴٠تن اسکان اضطراری یافتند. اقدامات لازم برای ۵۱ مصدوم (۴٨ نفر در مازندران و ۳ نفر در گلستان) صورت گرفت.

چرخساز با اظهار تاسف از هفت فوتی سیل و توفان اخیر (۴ نفر در گلستان و ۳ نفر در مازندران)، افزود: در ادامه امدادرسانی‌ها، تخلیه آب از ۵۷ واحد مسکونی صورت گرفته و چهار دستگاه خودرو نیز از مسیر سیلاب رهاسازی شدند.

وی با اشاره به فعالیت ۸۳ تیم عملیاتی شامل ۳۱۶ امدادگر و نجاتگر افزود: ۲۶ دستگاه موتورپمپ و لجن کش به کار گرفته شد. همچنین ۱۴ هزار و ۷۵۰ کیلوگرم نایلون، ۶۵۰ تخته پتو و ۲۴۰ تخته موکت میان متاثران از سیل و توفان توزیع شد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تاکید کرد که امدادرسانی‌ها در مازندران همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس