تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا درباره ۱۳ بنز و پورشه قاچاق که قرار بود امحاء شوند، گفته است: سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی چهار ماه فرصت دارد این خودروها را صادر کند و طبیعتا بعد طی این مدت اگر برای این خودروها مشتری پیدا نشود امحاء می‌شوند. به گزارش اقتصادنیوز، هرچند […]

[ad_1]


سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا درباره ۱۳ بنز و پورشه قاچاق که قرار بود امحاء شوند، گفته است: سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی چهار ماه فرصت دارد این خودروها را صادر کند و طبیعتا بعد طی این مدت اگر برای این خودروها مشتری پیدا نشود امحاء می‌شوند.

به گزارش اقتصادنیوز، هرچند روز گذشته خبر لغو امحاء ۱۳ بنز و پورشه قاچاق به ارزش ۱۴ میلیارد تومان تایید نشده بود اما امروز سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد که چهار ماه فرصت برای صادرات این محصولات در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به اینکه قرار بر این شده به جای امحاء، ۱۳ خودروی قاچاق صادر شوند، گفت:برای تعیین تکلیف این خودروها نیازمند یک آیین نامه هستیم که هنوز تصویب نشده است.

آن طور که تسنیم گزارش داده، امین دلیری  با اشاره به اینکه قرار بر این شده به جای امحاء این خودروها صادر شوند، افزود: برخلاف اینکه گفته می شود صادارت این خودروها به صرفه نیست باید بگویم به جای امحاء این خودروها برای صادارت آنها برنامه داریم.در حال حاضر کارگروه تدوین این آیین نامه تشکیل شده و قرار است با همکاری گمرک این آیین نامه تهیه و به تصویب ستاد مبارزه با قاچاق کالا برسد. تا زمان تصویب این آیین نامه خودروها در انبار سازمان می مانند.

دلیری در پاسخ به این پرسش که اگر این آیین نامه به تصویب نرسد تکلیف این خودروهای قاچاق چه خواهد شد، گفت: اگر تصویب نشود راهکارهای دیگری را پیشنهاد می‌کنیم.

در همین حال سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز در مورد علت منتفی شدن امحای ۱۳ خودرو لوکس قاچاق که قرار بود در شیراز انجام شود گفته بود: از آنجا که طبق قانون باید در وهله اول شرایط صادرات اموال قاچاق مکشوفه لوکس مهیا شود پروشه‌های مکشوفه که قرار بود امروز در شیراز امحا شوند جهت طی مراحل قانونی در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفت.

خورشیدی افزود: سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از زمان صدور حکم قضایی چهار ماه فرصت دارد برای این خودروها مشتری پیدا کرده و آنها را صادر کند. طبیعتا بعد طی این مدت اگر برای این خودروها مشتری پیدا نشود این پرشه‌ها امحا می‌شود.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس