تاریخ انتشار: ۱۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر بازرگانی مرکز پژوهش ‌های مجلس شورای اسلامی با بیان نکات قابل توجهی درباره تجارت غیرنفتی ایران عنوان کرد: در سال گذشته ارزش هر تن کالای صادراتی در کشور ۴۶۱ دلار بوده و در عوض ارزش هر تن کالای وارداتی هزار و ۱۸۳ دلار بوده است. به گزارش اقتصادنیوز، سعید غلامی با ارائه […]

[ad_1]


مدیر بازرگانی مرکز پژوهش ‌های مجلس شورای اسلامی با بیان نکات قابل توجهی درباره تجارت غیرنفتی ایران عنوان کرد: در سال گذشته ارزش هر تن کالای صادراتی در کشور ۴۶۱ دلار بوده و در عوض ارزش هر تن کالای وارداتی هزار و ۱۸۳ دلار بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز، سعید غلامی با ارائه این آمار که در سال گذشته ارزش هر تن کالای صادراتی در کشور ۴۶۱ دلار و ارزش هر تن کالای وارداتی هزار و ۱۸۳ دلار بوده، درباره این دو رقم چنین تحلیل می‌کند: این تفاوت بسیار فاحش نشان می‌هد که ساختار تجارت خارجی ایران در دل خود تولید و صادرات کالاهای ارزان قیمت با ارزش افزوده پائین و در عوض خرید و واردات کالاهای گران قیمت‌تر و با ارزش افزوده بالاتر را جای داده است. ماهیت این دو عدد بیانگر این است که تراز تجاری کشور مثبت نیست، منابع موجود کشور به صورت صحیح استفاده نمی‌شوند و در یک کلام خام فروشی همچنان به قوت خود باقیست.

مهمترین نکات مدیر بازرگانی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی درباره تجارت‌ غیرنفتی ایران که در گفت‌وگو با رادیواقتصاد مطرح شده را در جدول اقتصادنیوز می‌توانید بخوانید.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس