تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش سرویس آموزش و پرورش ایسنا ـ منطقه کهگیلویه و بویراحمد، رضا مددی، مشاور وزیر آموزش و پرورش صبح امروز(شنبه سوم مهر)، در این مراسم گفت: سال تحصیلی جاری با ۱۳٫۵ میلیون دانش آموز با مشارکت ۹۵۰ هزار فرهنگی  و فعالیت ۱۰۷ هزار مدرسه آغاز شد. وی افزود: آموزش و پرورش این افتخار […]

[ad_1]

به گزارش سرویس آموزش و پرورش ایسنا ـ منطقه کهگیلویه و بویراحمد، رضا مددی، مشاور وزیر آموزش و پرورش صبح امروز(شنبه سوم مهر)، در این مراسم گفت: سال تحصیلی جاری با ۱۳٫۵ میلیون دانش آموز با مشارکت ۹۵۰ هزار فرهنگی  و فعالیت ۱۰۷ هزار مدرسه آغاز شد.

وی افزود: آموزش و پرورش این افتخار را دارد که در دورافتاده ترین مناطق کشور زمینه تحصیل را برای دانش آموزان فراهم کند.

مددی با اشاره به اینکه هیچ دانش آموزی در کشور نیست که تحت پوشش تعلیم و تربیت نباشد، بیان کرد: ۹۹ درصد دانش آموزان ابتدایی و ۹۰ درصد سایر مقاطع تحصیلی کشور تحت پوشش تعلیم و تربیت هستند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سیاست کیفیت بخشی در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم که روز به‌روز بر کیفیت آموزش و پرورش افزوده شود چراکه مهمترین سرمایه هر کشوری توسعه نیروی انسانی است.

مددی تصریح کرد: هر مساله‌ای را در سطح کشور می خواهیم حل کنیم راهی جزء حضور و استفاده از آموزش و پرورش نداریم.

وی ادامه داد: سیاست آموزش و پرورش توسعه مشارکت همه دستگاهها، نهادها و مردم در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت است.

همچنین فتاح محمدی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم نیز گفت: منشاء ایده و فکر، تعلیم و تربیت است و جامعه ای که دارای ایده و فکر است یک سرمایه تمام نشدنی را در اختیار دارد.

وی افزود: علمی که مبتنی بر تدین و ایمان باشد زمینه پیشرفت و توسعه یک جامعه را فراهم می کند.

هادی زارع پور، مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم گفت: سال تحصیلی جاری استان با حضور بیش از   ۱۴۸ هزار دانش آموز در ۱۶۳۰ مدرسه آغاز می شود.

وی افزود: این تعداد دانش آموز طی سال تحصیلی جاری نسبت به سال قبل افزایش ۱۰۰۰نفری داشته است.

زارع پور بیان کرد: ۵۱٫۵ درصد دانش آموزان این استان را پسران و ۴۸٫۵ درصد مابقی را دختران تشکیل می دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: طی سالجاری تحصیلی ۱۴هزار و ۵۰۰ پرسنل آموزش و پرورش فعالیت خواهند داشت که از این تعداد ۹۵۰۰نفر معلم، ۲۵۰۰نفر کادر اجرایی و ۲۵۰۰ نفر پرسنل اداری هستند.

همچنین سید محمد کاظم نظری، فرماندار شهرستان بویراحمد با بیان اینکه آموزش و پرورش نهادی آموزشی و در این ایام مستلزم همکاری هرچه بیشتر دیگر دستگاه‌ها است، گفت: با توجه به اهمیت آموزش انتظار می‌رود ادارات خدمات‌رسان نهایت همکاری را با مدارس داشته باشند.

وی افزود: با توجه به شروع سال تحصیلی جدید انتظار می‌رود ادارات خدمات‌رسان از قطع آب، برق، گاز و تلفن مدارس خودداری کنند و همکاری لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند.

نظری بیان کرد: در اعتبارات امسال برای حق انشعابات مبالغی در نظر گرفته شده اما برای بدهی آب‌بهاء از محل هزینه‌های داخلی آموزش و پرورش باید پرداخت شود.

به گزارش ایسنا، به‌مناسبت آغاز سال تحصیلی ۹۶-۹۵ زنگ مهر با حضور «رضا مددی»، مشاور وزیر آموزش و پرورش در هنرستان آیت الله طالقانی شهر یاسوج با حضور مسئولان مختلف دستگاه‌های اجرایی راس ساعت ۹صبح به دست همسر شهید “کرامت ایزدپناه” که ۱۲آبان ۱۳۵۹ در جنوب آبادان به فیض درجه شهادت نائل آمد، نواخته شد.

علاوه بر توزیع شیر رایگان از کتاب برنامه آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز رونمایی شد و میثاق نامه دانش آموزان سراسر استان در رابطه با اقتصاد مقاومتی و استفاده از تولیدات داخلی توسط یکی از دانش آموزان هنرستان طالقانی قرائت شد.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس