تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل صداوسیمای مازندران گفت: ۱۰ درصد اخبار رسانه‌ها به حوزه سلامت می‌پردازد. به گزارش ایسنا، علی‌ صادق مقدسی در مراسم اختتامیه همایش سلامت و رسانه اظهار کرد: ۱۰ درصد اخبار رسانه‌ها به آگاهی‌بخشی مردم در بخش سلامت مربوط بوده است. وی با بیان اینکه سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی از ابعاد سلامتی است، […]

[ad_1]

مدیرکل صداوسیمای مازندران گفت: ۱۰ درصد اخبار رسانه‌ها به حوزه سلامت می‌پردازد.

به گزارش ایسنا، علی‌ صادق مقدسی در مراسم اختتامیه همایش سلامت و رسانه اظهار کرد: ۱۰ درصد اخبار رسانه‌ها به آگاهی‌بخشی مردم در بخش سلامت مربوط بوده است.

وی با بیان اینکه سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی از ابعاد سلامتی است، تصریح کرد: آگاهی فردی، اعتماد به نفس، مواجهه با استرس، استفاده از تفکر و مهارت‌های عالی شناختی و برقراری ارتباط با دیگران از سوی رسانه به مخاطبان منتقل می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مازندران افزود: میزان مرگ و میر بانوان باردار بسیار کم شده است و در حوزه بیماری‌های قلبی عروقی، مرگ و میر جاده‌ای با تعامل مطلوب با رسانه ها و رعایت بهداشت این امر به یک فرهنگ در استان نهادینه شود.

مقدسی با بیان اینکه نمی‌توان از نقش رسانه در شکل‌گیری فرهنگ عمومی غفلت کرد، خاطرنشان کرد: یک رسانه جامع با توجه به قابلیت‌های کم‌نظیری که دارد می‌تواند در سبک زندگی ارتقای سلامت و مصرف درست دارو موثر باشد.

وی تصریح کرد: پیش از اینکه رسانه بتواند در جامعه تاثیر بگذارد باید دست‌اندرکاران سلامت از فعالیت رسانه اطمینان حاصل کند که خوشبختانه در دانشگاه علوم پزشکی مازندران اینگونه است.

مدیرکل صدا و سیمای مازندران با اشاره به اینکه کلی گویی بلای جان جذب اعتماد است، افزود: اگر در آموزش به جای نهی از منکر از امر به معروف بهره ببریم بهتر به هدف دست پیدا می کنیم.

مقدسی اظهار کرد: هنوز با وضعیت مطلوب فاصله داریم و شاید ضرورت داشته باشد نگاهمان به آموزش به گونه‌ای باشد که موجب تغییر رفتار شود.

وی گفت: مسئولان بیش از گذشته در حوزه سلامت برای روشنگری مسئولیت‌های فردی از سوی صدا و سیما و رسانه ها اقدام کرده و با توجه دادن مردم به موضوع خود مراقبتی گام مهمی در تامین بهداشت فردی بردارند.

مدیرکل صداوسیمای مازندران افزود: تشریح مرگ مغزی، توجه به زندگی شهری و شهرنشینی که پدیده‌هایی را با خود دارد، پرداختن و توجه به مفاخر پزشکی استان از مواردی است که باید مورد توجه مسئولان سلامت باشند.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس