تاریخ انتشار: ۲۶ بهم ۱۳۹۵

[ad_1] مجله سخت افزار: آیا تا به حال به اداره ای مراجعه کرده اید و با کارمندانی روبرو شده اید که به جای انجام کارهای خود مشغول چک کردن گوشی و یا بازی کردن با آن هستند؟ ظاهرا چنین مشکلی در همه جای جهان وجود دارد اما بر خلاف کشور ما، شرکت های بزرگ در […]

[ad_1]

مجله سخت افزار: آیا تا به حال به اداره ای مراجعه کرده اید و با کارمندانی روبرو شده اید که به جای انجام کارهای خود مشغول چک کردن گوشی و یا بازی کردن با آن هستند؟ ظاهرا چنین مشکلی در همه جای جهان وجود دارد اما بر خلاف کشور ما، شرکت های بزرگ در سراسر جهان برای افزایش راندمان کاری کارمندان و جلوگیری از اتلاف وقت مشتریان، دستورالعمل های محدود کننده و بسیار سختی را برای استفاده از تلفن هوشمند در محیط کار در نظر می گیرند. بر اساس گزارشی که توسط گاردین منتشر شده، الگوی بسیار جالبی در اعمال این محدودیت ها وجود دارد.

 

 10 برنامه موبایل که در لیست سیاه شرکت های جهان قرار دارند

مطالعه گاردین در کشورهایی مطرح از جمله آلمان، فرانسه، بلژیک، هلند، انگلستان، اسپانیا، استرالیا و همچنین آمریکا و البته ژاپن به عنوان یکی از کشورهای دارای بیشتری راندمان کاری کارکنان انجام شده نشان می دهد در تمامی این کشورها استفاده از دراپ باکس و گوگل درایو در محیط کار ممنوع است.

 

به نظر می رسد دلیل اتخاذ چنین تصمیمی جلوگیری از خروج اطلاعات و اسناد درون سازمانی توسط کارمندان و افشای آنها باشد. از نکات قابل توجه دیگر می توان به ممنوعیت سودوکو در اسپانیا، پاندورا در استرالیا و Team Viewer در ژاپن اشاره کرد.

 

اما صدرنشین جدول اپلیکیشن های لیست سیاه در کشورهای جهان بازی پرندگان خشمگین است که دلیل آن نیز کاملا روشن و واضح می باشد. شبکه اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر، وایبر و وی چت نیز جزو برنامه های ثابت و ممنوع در بسیاری از کشورهای مورد مطالعه به حساب می آیند. جدول ۱۰ برنامه موبایل که در لیست سیاه شرکت های جهان قرار دارند به صورت زیر است:

 

  10 برنامه موبایل که در لیست سیاه شرکت های جهان قرار دارند

[ad_2]

منبع:برترینها

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس