تاریخ انتشار: ۰۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: در حال حاضر حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار معلول و سالمند نیازمند تحت پوشش سازمان است. به گزارش ایسنا، دکتر نحوی نژاد ضمن تبریک هفته دولت، با اشاره به اهداف و فعالیت های سازمان بهزیستی کشور، گفت: سازمان بهزیستی کشور تنها سازمان تخصصی است، که به معلولین، سالمندان […]

[ad_1]

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: در حال حاضر حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار معلول و سالمند نیازمند تحت پوشش سازمان است.

به گزارش ایسنا، دکتر نحوی نژاد ضمن تبریک هفته دولت، با اشاره به اهداف و فعالیت های سازمان بهزیستی کشور، گفت: سازمان بهزیستی کشور تنها سازمان تخصصی است، که به معلولین، سالمندان و بیماران روانی مضمن خدمات تخصصی ارائه داده و در حال حاضر حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار معلول و سالمند نیازمند را تحت پوشش خود دارد.

وی همچنین در ادامه افزود: از میان این آمار حدود ۱۱۰ هزار نفر از معلولان و سالمندان نیازمند در مراکز سازمان بهزیستی کشور، تحت پوشش و مراقبت های ویژه ی این سازمان هستند.

دکتر نحوی نژاد با اشاره به مشکلات و مسایل سازمان بهزیستی کشور در سال های اخیر، افزود: پرداخت مستمری های اندک به معلولان و نیازمندانِ تحت پوشش این سازمان یکی از دلایل نارضایتی های افراد تخت پوشش سازمان بهزیستی به شمار می رود.

وی با اشاره به بیمه ی افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور، گفت: در حال حاضر خدماتی مانند گفتاردرمانی، کار درمانی، فیزیوتراپی و غیره مورد پذیرش بیمه ها قرار نمی گیرند و همین موضوع نارضایتی افراد را به همراه دارد.

معاون توان بخشی سازمان بهزیستی کشور در خصوص مباحث مربوط به اشتغال افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور، گفت: برای بهبود و سامان بخشی به اشتغال افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور باید ساز و کار ویژه ای انجام گرفته و به وجود آید.

وی در خاتمه سخنان خود در رادیو گفت وگو اظهار کرد: امروزه درصد هایی که برای استخدام در کشور در نظر گرفته می شود، جواب گوی افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی نیست.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس