تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] پلیس هند با گشودن آتش بر روی تظاهرکنندگان کشمیری که خواستار پایان دادن به تسلط هند در این منطقه بودند، منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۷۰ نفر دیگر شدند. به گزارش ایلنا به نقل از تورنتو استار،‌ درگیری پلیس و معترضان به نفوذ این کشور در منطقه کشمیر، منجر به […]

[ad_1]

پلیس هند با گشودن آتش بر روی تظاهرکنندگان کشمیری که خواستار پایان دادن به تسلط هند در این منطقه بودند، منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۷۰ نفر دیگر شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از تورنتو استار،‌ درگیری پلیس و معترضان به نفوذ این کشور در منطقه کشمیر، منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر شد.


فرد کشته شده،‌ در جریان این تظاهرات که با پرتاب سنگ همراه بود، مورد اصابت یک گلوله گاز اشک‌آور در ناحیه سینه قرار گرفته بود و پس از انتقال به بیمارستان جان باخته است.


حداقل ۷۰ شهروند،‌ از جمله چهار زن،‌ در جریان این درگیری‌ها زخمی شدند. درگیری‌ها در مناطق «سوپور»،‌ «بارامولا» و «گاندربال» میان نیروهای دولتی که با حمله به تظاهرکنندگان به دنبال متوقف کردن تظاهرات بودند،‌ انجام گرفته است.


نیروهای دولتی به سمت تظاهرکنندگان،‌ گاز‌های اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی پرتاب کردند.


سرکوب امنیتی و مقابله با تظاهرات برای چهل و چهارمین روز پیاپی ادامه یافته است و ده‌ها هزار پلیس مسلح هندی با لباس‌های کامل ضد شورش در حال گشت‌زدن در منطقه هستند. کشتار فرمانده پرطرفدار شورشی در تاریخ هشتم جولای باعث بروز برخی از بزرگ‌ترین  تظاهرات در سال‌های اخیر در کشمیر شده است.


حداقل ۶۵ شهروند تا کنون در این تظاهرات کشته و هزاران نفر دیگر نیز توسط نیروهای دولتی هند زخمی شدند. دو نیروی پلیس نیز در این درگیری‌ها کشته و صدها نیروی دولتی دیگر نیز زخمی شدند.


 


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس