تاریخ انتشار: ۱۸ آبا ۱۳۹۴

هیچ دلیلی ندارد که کشورهای خلیج فارس از توافق سیستم دفاع موشکی اس ۳۰۰ ایران و روسیه هراس داشته باشند.

سرگئی چمزوف، رییس اجرایی شرکت صنایع دفاعی دولت روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفت:‌ این تجهیزات دفاعی است و ما آماده هستیم که این تجهیزات دفاعی را به هر کشوری ارائه کنیم.

او اضافه کرد:‌ اگر کشورهای خلیج فارس قصد ندارند به ایران حمله کنند چرا باید در معرض خطر قرار گرفته باشند؟ زیر این تجهیزات دفاعی است.

وی اعلام کرد که عربستان سعودی بزرگ‌ترین رقیب ایران چندین مرتبه با شرکتش گفت‌وگو کرده و درخواست کرده که این تجهیزات را به ایران ارسال نکند.

سرگئی چمزوف افزود: از پنج سال پیش اکنون و تاکنون ما اعلام کرده‌ایم که سیستم اس ۳۰۰ توانایی حمله ندارد و نمی‌تواند به کشورهای همسایه برسد.

سرگئی چمزوف روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری ریا نووستی اعلام کرد که روسیه و ایران قرادادی را به امضا رساندند که طی آن مسکو سیستم دفاع موشکی زمین به هوای اس ۳۰۰ را به ایران تحویل دهد.

رییس اجرایی شرکت صنایع دفاعی دولت روسیه (روس تک) در نمایش هوایی دوبی گفت: قرارداد اس ۳۰۰ سیستم دفاعی در حال حاضر امضا شده است. توافق هسته‌ای که پیش از این قرارداد بین ایران و قدرت‌های جهانی به انجام رسید کشورهای پادشاهی سنی خلیج فارس را آزرده کرده است، آن‌ها نگران هستند که نزدیکی تهران به غرب به ایران اجازه می‌دهد که به برنامه توسعه طلبانه خود در منطقه ادامه دهد.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس