تاریخ انتشار: ۱۴ بهم ۱۳۹۴
استرداد مجرم با اعلان قرمز؛

یک مجرم مهم اقتصادی با نام «ب. ب» با همکاری اداره کل امور بین‌الملل قوه قضائیه و پلیس اینترپل ناجا اخیرا از کشور امارات به ایران استرداد شد.

به گزارش “گذارنیوز”  به نقل از پایگاه خبری امور بین‌الملل قوه‌قضاییه، این متهم که به اتهام اختلاس از حساب‌های شرکتهای دولتی به دستور مراجع قضائی استان آذربایجان شرقی (تبریز)، دارای اعلان قرمز بین المللی بود روز چهارشنبه هفتم بهمن ماه ۱۳۹۴ با همکاری مقامات دولت امارات عربی متحده از مرز فرودگاه بین المللی امام خمینی به کشور بازگردانده شد.

مقامات اماراتی در سال ۱۳۹۲ با استرداد وی به ایران موافقت کرده بودند اما به دلیل محکومیت دیگری که در آن کشور داشت استرداد وی به تعویق افتاد.

متهم که ابتدا به جمهوری نخجوان و از آنجا به کشور امارات گریخته بود بلافاصله پس از استرداد در اختیار دادسرای تبریز قرار گرفت.

همکاری نزدیک اینترپل تهران و ابوظبی سبب شد که از ابتدای سال جاری تا کنون چهار مجرم مهم اقتصادی به کشورمان مسترد شوند. همکاری‌های قضائی دو کشور پس از امضای سه سند همکاری دو جانبه که در سال ۱۳۸۸ امضا شد بهبود یافته است.

نظرات شما
  1. ای کاش قبل از اینکه تهمتهای ناروا به کسی بدهید اول پرونده را کاملا مطالعه کرده و سپس اراجیف سرهم کنید شما خودتان در ادعاهای خبرگزاری بهترین هستید حال چگونه است که خودتان صاحب حرف خود نیستید و بدون تفحص تا خبری حتی از حرفهای خاله زنکی به دستتان رسید منتشر میکنید ایشان اولا متهم و مجرم مهم به قول شما نیستند و ثانیا محکومیت ایشان فقط به حبس صرفا به اتهام خیانت در امانت بوده که آن هم به دلایل خاصی که نتوانستند در دادگاه حضور داشته باشند انجام شد و ثالثا ابدا اتهامی در رابطه با اختلاص از منابع دولتی برایشان مطرح نبوده .حال اگر شما ذره ای از حقوق اطلاع داشته باشید که ندارید اتهاماتی که شما در بالا به ایشان ردیف کرده اید محکومیتش بسیار سنگین تر از این حرفها میشد و این مطلبی است که مستند در پرونده ایشان آمده است و حالا استرداد هم برایشان لازم نبوده بلکه او خود درخواست انتقال به ایران داده است جهت ایجاد پرونده دفاعی از خود و خبرگزاریهای بی خبر از خدا مانند شما و میدانم که شما هم جرات نشر این مطلب را ندارید پس منتظر شکایت ایشان و اعاده حیثیت باشید.

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس