تاریخ انتشار: ۱۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابعی در میان معارضان سوری، روز پنجشنبه اعلام کرند، فرمانده ارشد نظامی گروه «جبهه فتح‌الشام»  در جریان حمله هوایی به یک نشست فرماندهان این گروه در استان حلب کشته شده است. «جبهه فتح الشام» در توییتر خود نوشته است: «أبو عمر سراقب» در حمله‌ای […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابعی در میان معارضان سوری، روز پنجشنبه اعلام کرند، فرمانده ارشد نظامی گروه «جبهه فتح‌الشام»  در جریان حمله هوایی به یک نشست فرماندهان این گروه در استان حلب کشته شده است.


«جبهه فتح الشام» در توییتر خود نوشته است: «أبو عمر سراقب» در حمله‌ای هوایی در استان حلب کشته شد.


طبق این گزارش، أبو عمر سراقب همچنین فرمانده نظامی ارشد ائتلاف «جیش الفتح» بود. «جیش الفتح» بزرگترین ائتلاف گروه‌های شورشی در سوریه محسوب می‌شود و از گروهایی مانند «احرار الشام»، «فیلق الشام» و «فتح‌الشام» تشکیل شده است.


در همین زمینه، گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» تایید کرده که أبو عمر سراقب به همراه «ابومسلم الشامی» یکی دیگر از فرماندهان ارشد این گروه، در جریان حمله هوایی ناشناس به یک نشست نظامی گروه فتح الشام در منطقه‌ای در شهر حلب کشته شده اند.


گروه دیده بان حقوق بشر سوریه می‌گوید ابو عمر سراقب در یکسال گذشته فرمانده نظامی عملیات برای تصرف استان ادلب بود. همچنین گفته می‌شود وی پیش از حضور در سوریه عضو القاعده عراق بود.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس