تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴

عربستان به تازگی مدعی شده، ۳۵کشور مسلمان از جمله ترکیه به سرکردگی عربستان سعودی به منظور مبارزه با تروریسم، یک ائتلاف نظامی تشکیل داده و مرکز آن را ریاض تعیین کرده اند.

به گزارش  آژانس خبری عربستان سعودی (SPA)، این ائتلاف بر اساس اصول، اهداف و شروط کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی و با هدف تجمیع تلاش های این کشورها ایجاد شده است. برخی از کشورهای عضو این ائتلاف عبارتند از عربستان سعودی، ترکیه، مصر، اردن، امارات، پاکستان، چاد و سومالی.

مبارزه فکری و رسانه ای با تروریسم

محمد بن سلمان، ولیعهد دوم عربستان و وزارت دفاع این کشور در خصوص این موضوع در یک کنفرانس خبری شرکت کرد. او به خبرنگاران گفت کشورهای اسلامی که به صورت فردی با تروریسم مبارزه می کنند باید در ائتلاف تلاش های خود را تجمیع کنند. نظر ائتلاف جدیدالتأسیس در مورد ترور و این که آیا از جایگاه رسانه ای نیز می توان به مبارزه پرداخت یا نه در نشست وزیر دفاع سعودی که به سئوالات خبرنگاران پاسخ  می داد مطرح نشد.

این مبارزه نه فقط با داعش، بلکه با تمام سازمان های تروریستی خواهد بود

سلمان با تأکید بر اینکه این ائتلاف نه فقط با داعش، بلکه با تمامی سازمان های تروریستی مبارزه خواهد کرد اعلام کرد، تاکنون ۳۵ کشور به این ائتلاف پیوسته اند که این تعداد افزایش خواهد یافت و اعضا نیز با تمام امکانات خود در این ائتلاف حضور خواهند یافت. وزیر دفاع عربستان ضمن تأکید بر اینکه این ائتلاف برای مبارزه با تروریسم با سازمان های بین المللی و کشورهای مهم جهان همکاری خواهد داشت اعلام کرد این ائتلاف برای مبارزه با رویدادهای ترور که در کشورهای اسلامی به وقوع می پیوندندد ایجاد شده است.

ایجاد مرکز ائتلاف نظامی در ریاض با عضویت ترکیه

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس