تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] گزارش‌ها حاکی از آن است که تعداد کودکان پناهنده طی پنج سال ۷۵ درصد افزایش یافته و به هشت میلیون نفر رسیده است. به گزارش ایسنا، یونیسف اعلام کرده تعداد کودکان پناهنده در جهان ظرف پنج سال افزایش ۷۵ درصدی داشته و همچنین خواستار آن شد که اقدامات فوری برای حمایت از مجموع ۵۰ […]

[ad_1]

گزارش‌ها حاکی از آن است که تعداد کودکان پناهنده طی پنج سال ۷۵ درصد افزایش یافته و به هشت میلیون نفر رسیده است.

به گزارش ایسنا، یونیسف اعلام کرده تعداد کودکان پناهنده در جهان ظرف پنج سال افزایش ۷۵ درصدی داشته و همچنین خواستار آن شد که اقدامات فوری برای حمایت از مجموع ۵۰ میلیون کودک مهاجر فعلی در سراسر جهان در نظر گرفته شود.

در بررسی یونیسف آمده است کودکان هم اکنون بیش از نیمی از کل جمعیت پناهندگان در جهان را تشکیل می‌دهند به رغم این حقیقت که کمتر از یک سوم جمعیت جهان را شامل می‌شوند. تنها دو کشور سوریه و افغانستان نیمی از تمامی کودکان پناهنده تحت حمایت کمیساریای عالی پناهندگان را تشکیل می‌دهند در حالیکه تقریبا سه چهارم کودکان پناهنده جهان از ۱۰ کشور دیگر هستند.

شروع و تداوم درگیری‌های جهانی طی پنج سال گذشته موجب شده تعداد کودکان پناهنده در جهان افزایش یافته و در نتیجه این کودکان در معرض خطر جدی قاچاق انسان و دیگر انواع سواستفاده‌ها قرار گیرند.

در گزارش یونیسف آمده است در سراسر جهان حدود ۵۰ میلیون کودک مجبور شدند از کشور خود مهاجرت کنند یا در کشور خود آواره شده‌اند. از میان آنان ۲۸ میلیون وادار شده‌اند به دلیل جنگ متواری شوند.

این سازمان همچنین از جامعه بین‌المللی درخواست کرده تا از کودکان مهاجر حفاظت کرده، به دستگیری کودکانی که به دنبال پناهندگی هستند پایان دهند، اعضای خانواده را در کنار یکدیگر حفظ کرده و خدمات آموزشی و مراقبت‌های بهداشتی را در اختیار آنان قرار دهند.

به گزارش روزنامه گاردین، اکثریت قابل توجهی از کودکان مهاجر یعنی حدود سه میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در آمریکا، عربستان سعودی و اردن زندگی می‌کنند در حالیکه در اروپا انگلیس میزبان تعداد قابل توجهی از مهاجران زیر ۱۸ سال است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس