تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] خبرگزاری دولتی ترکیه از یورش همزمان نیروهای پلیس این کشور به ۴۴ شرکت در استانبول خبر داد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، پلیس ترکیه امروز سه شنبه به طور همزمان به ۴۴ شرکت در شهر استانبول یورش برده و ۱۲۰ مدیر و رئیس را بازداشت کرده است. به گزارش تسنیم، این […]

[ad_1]

یورش همزمان پلیس ترکیه به ۴۴ شرکت برای بازداشت مدیران ارشدترکیه افراد بیشتری را از نهادهای مختلف اخراج می‌کند

خبرگزاری دولتی ترکیه از یورش همزمان نیروهای پلیس این کشور به ۴۴ شرکت در استانبول خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، پلیس ترکیه امروز سه شنبه به طور همزمان به ۴۴ شرکت در شهر استانبول یورش برده و ۱۲۰ مدیر و رئیس را بازداشت کرده است.

به گزارش تسنیم، این بازداشت‌ها در ادامه تحقیقات مربوط به کودتای نظامی نافرجام ماه گذشته در ترکیه انجام شده است. خبرگزاری آناتولی افزود: این شرکت‌ها متهم به حمایت مالی از جنبش فتح الله گولن بوده‌اند.

دولت ترکیه بارها فتح الله گولن را عامل اصلی وقوع کودتای ۱۵ جولای معرفی کرده است و خواستار استرداد وی از آمریکا شده است.گولن نیز این اتهامات را رد کرده و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را طراح اصلی این کودتا معرفی کرده تا به بهانه آن، مخالفان و منتقدان دولت را سرکوب و پاکسازی نماید.

نام هیچ یک از این شرکتها هنوز فاش نشده و پلیس تحقیقات وسیعی را در خصوص این شرکت‌ها آغاز کرده است.

تاکنون بیش از ۳۵ هزار نفر بازداشت شده‌اند که از این تعداد ۱۷ هزار نفر به صورت رسمی دستگیر شده‌اند. در کودتای ماه گذشته حداقل ۲۴۰ نفر کشته و ۲۱۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس