تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش‌ایلنا، عباس کشاورز روز چهارشنبه در آیین‌افتتاح‌سامانه۱۵۵۹ شرکت خدمات‌حمایتی کشاورزی و باشگاه کشاورزان استان یزد با بیان اینکه با وجود خشکسالی، یزد می‌تواند قطب تولید کودهای شیمیایی و عناصر غذایی شود، افزود: با توجه به شرایط خاص این استان باید انتظارها در این خطه متناسب با ظرفیت ها دیده و تعریف شود از […]

[ad_1]

به گزارش‌ایلنا، عباس کشاورز روز چهارشنبه در آیین‌افتتاح‌سامانه۱۵۵۹ شرکت خدمات‌حمایتی کشاورزی و باشگاه کشاورزان استان یزد با بیان اینکه با وجود خشکسالی، یزد می‌تواند قطب تولید کودهای شیمیایی و عناصر غذایی شود، افزود: با توجه به شرایط خاص این استان باید انتظارها در این خطه متناسب با ظرفیت ها دیده و تعریف شود از این رو باید روی افزایش تولید کودهای شیمیایی تا رسیدن به مرحله صادرات متمرکز شد.


وی گفت: باید شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان توجه ویژه ای به عناصر غذایی مورد نیاز کشاورزان و نیز تقویت گیاهان دارویی و گیاهان آفت کش داشته باشد.


معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: اگر در این استان باران کم می‌بارد در بسیاری از زمینه‌های دیگر شرایط رشد دارد بنابر این باید با تکیه بر واقعیت ها به سمت و سوی داشته ها رفت و منتظر آب نماند.


کشاورز اضافه کرد: بعید می‌دانم انتقال آب بین حوزه ای برای مصرف کشاورزی قابل انتقال باشد و مباحث مطرح شده بیشتر جنبه شعار داشته و از لحاظ زیست محیطی هم مشکلاتی دارد ولی بحث آب شرب، وظیفه حاکمیتی است و انجام می شود.


وی در ادامه درباره سامانه ۱۵۵۹ و باشگاه کشاورزان نیز گفت: در برخی کشورها همچون‌ کانادا، اطلاع‌رسانی به کشاورزان در یک مجموعه اطلاع رسانی متمرکز شده از این رو این سامانه را راه اندازی کردیم.


این مسئول تصریح کرد: در واقع سامانه ۱۵۵۹ با هدف کاهش هزینه های کشاورزان در خرید نهاده ها، کسب اطلاعات لازم زراعی و افزایش دقت در تصمیم گیری طراحی و راه اندازی شده است.


وی تاکید کرد: باید تمرکز همه صاحب نظران در یک رسانه و سایت باشد و در ادامه مسیر پاسخگویی به مردم و افزایش خدمات فنی آن به کشاورزان را تقویت کرد.


معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: یکی از این خدمات اطلاعات هواشناسی به کشاورزان و اعضاست که می توان با تکیه بر آنها در زمان حوادث طبیعی مانند سرما و یخبندان مانع نابودی محصولات شد.


به گفته کشاورز ، اطلاعات هواشناسی در دنیا تا سه ماه قابل اعتماد است و در کشور ما تا چهار هفته می توان به آن اتکا کرد بنابر این باید از این فرصت برای تقویت فعالیت های کشاورزی استفاده کرد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس