تاریخ انتشار: ۲۱ خرد ۱۳۹۵

بی بی سی از تلاش ناکامش برای دعوت از ابراهیم یزدی، عطاء الله مهاجرانی و عبدالله شهبازی برای حضور در این برنامه خبر داد.

به گزارش “گذارنیوز” ، این برنامه پس از آن تهیه شده بود که ادعای این شبکه خبری با تکذیب‌های پیاپی مقامات در ایران روبرو شده بود. از رهبر معظم انقلاب تا وزیر خارجه دولت موقت و حتی گری سیک مشاور کاخ سفید هم این ادعا را بی اساس خوانده بودند. مجری برنامه از تکذیب این ادعا از سوی رهبری، رئیس مجلس، رئیس مرکز نشر آثار امام، سعید حجاریان، فرزند آیت الله کمره‌ای و رسانه‎های ایران، یاد کرد.

او از تلاش ناکامش برای دعوت از ابراهیم یزدی، عطاء الله مهاجرانی و عبدالله شهبازی برای حضور در این برنامه خبر داد. چهره‌هایی که بعضا در دیگر برنامه‌های این رسانه حضور پیدا کرده بودند و عدم حضورشان در این برنامه می‌توانست نشان دهنده این باشد که به بی طرفی این رسانه در این موضوع اعتقاد نداشته‌اند.

اما این شبکه با دعوت از کامبیز فتاحی که مدعی بود این اسناد را از میان برخی کتب یافته و درخواستش برای اینکه این اسناد از شکل طبقه بندی شده، خارج شود،  بی پاسخ مانده، کوشید تا بار دیگر ادعایش را واقعی جلوه دهد. عباس میلانی و مهرزاد بروجردی دیگر مهمانان این برنامه بودند. فتاحی در حالی مدعی بود که اسناد مورد بررسی وی از سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ در دسترس عموم بوده، که پاسخی نداشت که چطور تا کنون این موضوع از دید پژوهشگران مخفی مانده است! او مدعی بود که کشفش تاریخی و اتفاقی از میان کتاب «اسلام در ایران» چاپ CIA بوده است اما متن گزارش سفارت آمریکا از تهران به واشنگتن که در این کتاب مورد اشاره قرار گرفته؛ همچنان از اسناد طبقه بندی شده ای است که او به آن دسترسی ندارد!

گرچه گری سیک، این ادعای بی بی سی را تکذیب کرده بود، اما فتاحی در گفت و گویی با او کوشیده بود تا نظرش را تغییر دهد. اگرچه بخش‌هایی از این گفت و گوی تلفنی به شکل تقطیع شده در بی بی سی پخش شد، اما باز هم گری سیک این ادعا را تایید نکرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس