تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] دور اول/ حسن یزدانی ۱۴- کاستلی از هائیتی ۰/ استارت برای زهرچشم از حریفان نمایند وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی‌ آزاد در بازی‌های المپیک ریو در اولین دیدارش به پیروزی رسید. حسن رحیمی در نخستین دیدارش مقابل حریفی از هائیتی در یک دقیقه کار را تمام کرد.یزدانی پس از استراحت در دور اول در […]

[ad_1]

دور اول/ حسن یزدانی ۱۴- کاستلی از هائیتی ۰/ استارت برای زهرچشم از حریفان

نمایند وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی‌ آزاد در بازی‌های المپیک ریو در اولین دیدارش به پیروزی رسید. حسن رحیمی در نخستین دیدارش مقابل حریفی از هائیتی در یک دقیقه کار را تمام کرد.یزدانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم در کم‌تر از ۲ دقیقه با نتیجه ۱۶ بر صفر کشتی‌گیری از هاییتی را شکست داد. وی در دور بعد با سونر دمیرتاش از ترکیه دیدار می‌کند.یزدانی تا فینال با جردن باروس، کشتی‌گیر مشهور آمریکایی که در این وزن حضور دارد، روبه‌رو نمی‌شود.


دور دوم/حسن یزدانی۷- دمیرتاش ۰/ حسن داورها را هم شرمنده کرد

حسن یزدانی در مرحله یک چهارم وزن ۷۴کیلو به مصاف «سونر دمیرتاس» از ترکیه رفت و  نماینده شایسته کشورمان در این دیدار با نتیجه ۷ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. رحیمی که در دور اول با قرعه استراحت مواجه شده بود، در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات کشتی آزاد مقابل «آنساگ کاستلی» از هائیتی به برتری ۱۰ بر صفر دست یافته بود. حالا فقط یک کشتی تا فینال مانده است.

دور سوم/حسن یزدانی۱۰- یوسربائف۰/ پیروزی ۱۰امتیازی و دو دقیقه ای در نیمه نهایی!

اعجوبه جویباری بلافاصله بعد از ناکامی حسن رحیمی در رسیدن به فینال روی تشک آمد و در دو دقیقه ناراحتی ناشی از باخت هموطنش را از ذهن مردم ایران پاک کرد. حسن یزدانی با قدرت هر چه تمام تر و با زیرگیری های تمام نشدنی بر یوسربائف قزاق تاخت و کار را قبل از رسیدن به دقیقه دوم با ۱۰ امتیاز تمام کرد. او چهار بار حریفش را خاک کرد و یک بارانداز هم زد.

یک جوان که تمام مولفه های لازم برای جاودانگی در کشتی را دارد ، این میدان بزرگ را به آسانی از دست نخواهد داد. حسن که سال قبل در لاس وگاس نقره گرفت ، حالا و در دومین میدان بزرگ خود در رده سنی بزرگسالان نباید فرصت را به سادگی از دست بدهد. 

به گزارش تابناک ورزشی، خیلی سخت است که برای یک کشتی گیر در نخستین حضورش در المپیک شانس مدال طلا قائل شد بخصوص اگر این توقع در شلوغ ترین وزن باشد اما حسن یزدانی کشتی گیر نابغه جویباری با کوله باری از فن و تکنیک، این امید را برای ایرانی ها زنده کرده که بامداد شنبه در فینال المپیک ریو آنها را به وجد بیاورد.

ترسی که این جوان در دل رقبا انداخته، برگ برنده او در تشک های ریو است. حسن که از ۷۰ کیلوگرم به ۷۴ آمده و در وزنی که ۲۰ کشتی گیر حضور دارند در دور اول استراحت خواهد کرد و در دور دوم به مصاف کاستلی از هائیتی می رود. حریف هر چند کم نام و نشان است اما دست کم گرفتن حریفان خطای بزرگی است و یزدانی قطعا داستان قهرمانان بزرگی را خوانده است که با غفلت و کوچک انگاشتن حریفان از مدال های ارزشمند محروم شده اند.

حسن یزدانی و جویبار؛فقط با طلای ریو راضی می شوند

او در دور سوم باید با برنده آنوربات پروجاو از مغولستان و سنور دمیرتاش از ترکیه کشتی بگیرد. در گروه یزدانی لیوان لوپز از کوبا، دارنده برنز المپیک و نقره و برنز جهان از کوبا هم حضور دارد. در سمت مقابل جردن باروز، قهرمان نامدار جهان و المپیک، انور گدیف روس، نفر سوم جهان در لاس وگاس که در دیدار رده بندی سال گذشته علیرضا قاسمی را برد ، قهرمان سال ۲۰۱۴ اروپا، قهرمان بازیهای اروپایی باکو، جبرئیل حسن اف از جمهوری آذربایجان، دارنده ۲ مدال برنز جهان و بکزاد عبدالرحمان اف دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان قرار دارند و انشاا… یزدانی در دیدار فینال انتظار یکی از آنها را خواهد کشید.

[ad_2]

منبع:تابناک ورزشی

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس