تاریخ انتشار: ۳۰ ارد ۱۳۹۵
وزیر کشور:

وزیر کشور گفت: در مسیر توسعه با حجمی از انباشتگی قانونی دست و پاگیر مواجه هستیم که باید برای پیشرفت، این قوانین را تغییر داد.

به گزارش “گذارنیوز”  عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان گفت: برخی موانع اداری نیز در مسیر اجرای اقتصاد مقاومتی وجود دارد که باید با بهره مندی از خلاقیت و مشارکت مردم در این مسیر گام برداشت.

وی با اشاره به اینکه در مسیر توسعه موانع فکری و ذهنی نیز وجود دارد که باید برداشته شوند، اظهار داشت:یکی از مشکلات مدیران عدم شناخت از قوانین است و باید مشکلات پیش روی واحدها به ویژه در حوزه حقوقی را برطرف کرد.

وی با تاکید بر نقش آفرینی همه اقشار مردم در روند توسعه کشور افزود: بار توسعه و پیشرفت کشور نباید تنها بر عهده دولت باشد بلکه مردم باید در این مسیر نقش اساسی ایفا کنند و مدیران نیز با اعتقاد به مساله اقتصاد مقاومتی فعالیت کنند و چنانچه نمی توانند، جای خود را به دیگری بدهند.

وی با بیان اینکه اساس توسعه بر دوش مردم است، اظهار کرد: در شرایط فعلی که پیشرفت‌ها سرعت گرفته و علوم تخصصی در حال گسترش است، ارتباطات از حالت منطقه ای و محلی خارج و بین المللی شده است.

***برای بقا، حضور در بازار تولید و اثرگذاری تلاش کنیم

وزیر کشور با تاکید بر تامین امنیت به منظور افزایش مشارکت مردم و بخش خصوصی در روند توسعه گفت: در حال حاضر با شرایط بسیار سنگین تغییرات مواجه هستیم و باید برای بقا، حضور در بازار تولید و اثرگذاری تلاش کنیم.

رحمانی فضلی اظهار داشت: پیشرفت کشور در دهه های گذشته ادامه داشته و دشمن از کشور اسلامی و مردم می ترسد چرا که پیشرفت ۳۷ ساله نظام، حق یک ملت پویا بوده است.

وزیر کشور اضافه کرد: باید برای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی، شاخص و برنامه داشت و استاندار لرستان نیز باید با تمرکز بر این موضوع، یک نظام ارزشیابی از دستگاههای مختلف استان تهیه کند.

وی اظهار کرد: باید اقتصادی پویا، مقاوم و مبتنی بر ظرفیت ها و توان داخلی داشت که این مهم به معنای نفی تکنولوژی، سرمایه و بازار بیرون نیست.

وزیر کشور با تاکید بر درون زایی و برون گرایی اقتصاد گفت:یکی از مولفه های امنیت ملی ، توانمندی اقتصادی بوده زیرا حاشیه نشینی، سرقت، اعتیاد، و دهها ناهنجاری دیگر به دلیل مشکلات اقتصادی است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه میان توسعه اقتصادی و توسعه اجتماعی رابطه وجود دارد، بیان کرد: ذلت، حقارت، تقلید و وابستگی امور فرهنگی هستند که ضعف اقتصادی یکی از دلایل ایجاد آنها است.

وزیر کشور ادامه داد: ما در چارچوب اختیارات و شرایط قانون و دولت حرکت می‌کنیم، بنابراین باید راهکارهای عملی ارائه داد و این در شرایطی است که بنا بر عادت با برخی مقاومت های رسوب گذاری مواجه هستیم.

رحمانی فضلی اظهار کرد: اعتقاد داشتن به این معنا است که بتوانیم با ترکیب استفاده از آب، هوا، خاک و اندیشه خلق ثروت کرده و برای برداشتن گام های بزرگ تلاش کرد.

وزیر کشور با تاکید بر کمک و مشارکت مردم در امر اقتصاد گفت: اگر قیمت نفت به ۱۰۰ دلار هم افزایش یابد ، درآمد آن حتی پاسخگوی اعتبارات جاری نبوده، بنابراین با توجه به وضعیت کنونی تنها راه نجات، استفاده از منابع داخلی مردم و یا جذب سرمایه گذار است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه یارانه مشکلی از مردم حل نمی‌کند، ابراز کرد: باید این اعتبارات در مسیر سرمایه گذاری و طرح های تولیدی سود ده، هزینه شود.

وی افزود: بانک ها باید با مردم صادق باشند و شناخت امکانات، منابع، ضعف و قوت ها به طور تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وزیر کشور اضافه کرد: هر آنچه در لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انجام شود الگوی ۳۰ استان دیگر می شود و تاکیدات رهبری باید منشور همه باشد.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی میان مردم گفت: بنا بر فرمایشات رهبری باید این مهم را به یک گفتمان تبدیل کرد.

وزیر کشور هدفمندسازی یارانه ها را از دیگر موضوعات مورد تاکید رهبری عنوان کرد و گفت: یارانه ها باید سالانه موجب ۴۴۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در بانک ها شود که این امر قدرت وام دهی بانک ها را هفت برابر افزایش می دهد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس