تاریخ انتشار: ۰۹ خرد ۱۳۹۴

هر کیلوگرم آلبالو و گیلاس درجه یک که از میوه‌های نوبرانه تابستان هستند ۲۰ هزار تومان در مغازه‌های سطح شهر عرضه می‌شوند. به گزارش گذارنیوز  با فرا رسیدن روزهای گرم سال، بازارمیوه و تره‌بار تنوع بیشتری پیدا کرده و انواع میوه‌های تابستانی با طعم‌های دلپذیر و البته قیمت‌های بالا، توجه‌ها را به خود جلب کرده […]

هر کیلوگرم آلبالو و گیلاس درجه یک که از میوه‌های نوبرانه تابستان هستند ۲۰ هزار تومان در مغازه‌های سطح شهر عرضه می‌شوند.

میوه

به گزارش گذارنیوز  با فرا رسیدن روزهای گرم سال، بازارمیوه و تره‌بار تنوع بیشتری پیدا کرده و انواع میوه‌های تابستانی با طعم‌های دلپذیر و البته قیمت‌های بالا، توجه‌ها را به خود جلب کرده است.

زردآلو، هلو، گیلاس، آلبالو، خربزه، طالبی و … از جمله میوه‌های تابستانی هستند که به دلیل نوبرانه بودن‌شان در این روزها قیمت‌های بالایی دارند؛ به عنوان نمونه هر کیلوگرم زردآلو درجه یک ۹۰۰۰ تومان و در جه دو آن ۸۰۰۰ تومان در مغازه‌های سطح شهر فروخته می‌شود. همچنین هر کیلوگرم هلو درجه یک ۱۵ هزار تومان قیمت دارد.

هر کیلوگرم آلبالو درجه یک نیز ۲۰ هزار تومان و درجه دو این میوه ۱۰ هزار تومان در میوه فروشی‌ها فروخته می‌شود. گیلاس نیز از دیگر میوه‌های پرطرفدار تابستانی است که قیمتی همانند آلبالو دارد و هر کیلوگرم درجه یک آن ۲۰ هزار تومان و درجه دو این میوه حدود ۱۰ هزار تومان است.

خربزه، طالبی و ملون نیز که از دیگر محصولات تابستانی هستند، به طور متوسط کیلویی ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان در میوه‌ فروشی‌ها عرضه می‌شود. گوجه سبز نیز کیلویی ۸۰۰۰ تا ۱۵ هزار تومان و توت فرنگی ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان در میوه‌فروشی‌های سطح شهر فروخته می‌شود.

اما در بازار میوه و صیفی، هندوانه نسبت به هفته‌های گذشته افزایش قیمت نسبتا زیادی داشته است و هر کیلوگرم آن ۲۵۰۰ تومان فروخته می‌شود در حالی که ابتدای اردیبهشت امسال به طور متوسط کیلویی ۱۸۰۰ تومان عرضه می‌شد.

به گفته برخی فروشندگان میوه و تره‌بار صادرات هندوانه به کشورهای دیگر دلیل اصلی گرانی هندوانه است.

همچنین به طور متوسط هر کیلوگرم سیب زرد ۵۵۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان، سیب قرمز ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان و خیار نیز ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان فروخته می‌شود.

انواع میوه و تره‌بار میانگین قیمت هر کیلوگرم به تومان
زردآلو درجه یک ۹۰۰۰
زردآلو درجه دو ۸۰۰۰
هلو درجه یک ۱۵هزار
هلو درجه دو ۷۰۰۰
آلبالو درجه یک ۲۰ هزار
آلبالو درجه دو ۱۰ هزار
گیلاس درجه یک ۲۰ هزار
گیلاس درجه دو ۱۰ هزار
گوجه سبز ۱۱ هزار
توت فرنگی ۱۱ هزار
خربزه ۳۷۰۰
طالبی ۳۷۰۰
پرتقال شمال ۸۰۰۰
سیب قرمز ۴۵۰۰
سیب زرد ۵۷۰۰
خیار ۲۷۰۰
کیوی ۶۰۰۰
هندوانه ۲۵۰۰
گوجه فرنگی ۱۵۰۰
سیب زمینی ۱۲۰۰
پیاز ۱۲۰۰

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس