تاریخ انتشار: ۰۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] تغییر نام های قدیمی روسی چند منطقه در جمهوری خودمختار شبه جزیره کریمه فدراسیون روسیه در کناره دریای سیاه به عنوان نادانی کارشناسان این مرکز مورد انتقاد جمهوری کریمه قرار گرفت. به گزارش ایرنا، دیمیتری پولونسکی معاون نخست وزیر و وزیر سیاست گذاری داخلی جمهوری کریمه با انتقاد از این اقدام اعلام کرد که […]

[ad_1]

تغییر نام های قدیمی روسی چند منطقه در جمهوری خودمختار شبه جزیره کریمه فدراسیون روسیه در کناره دریای سیاه به عنوان نادانی کارشناسان این مرکز مورد انتقاد جمهوری کریمه قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، دیمیتری پولونسکی معاون نخست وزیر و وزیر سیاست گذاری داخلی جمهوری کریمه با انتقاد از این اقدام اعلام کرد که گوگل از نادانی جغرافیایی رنج می برد و پس از تکمیل کار تغییر اسامی مناطق کریمه نیز بیماری نادانی گوگل بیشتر خواهد شد.

بنا به اعلام شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، سامانه گوگل مپ یا نقشه آنلاین این مرکز نام برخی شهرها و بخش های کریمه را حذف و اسامی اعلام شده از سوی دولت اوکراین را جایگزین کرده است. 

گزارش شده است که گوگل همسو با اجرای قانون مبارزه با کمونیسم اوکراین که براساس آن تغییر اسامی همه مناطق دارای نام ها و نمادهای دوران شوروی سابق را در بر می گیرد، شبه جزیره کریمه را که از سال ۲۰۱۴ به روسیه منضم شده نیز شامل این مصوبه کرده است.

براین اساس نام منطقه کراسنوگواردیسک به کورمان، کروفسک به اسلام ترک و سوتسکی به ایچکی تغییر یافته است.

از سال ۲۰۱۴ پس از سقوط دولت وقت اوکراین و روی کار آمدن یک دولت جدید و درگیری شبه نظامیان در شرق این کشور با نیروهای دولتی که روسیه متهم به حمایت از آنان می شود، کی یف و مسکو روابط پرتنشی دارند.

جدایی شبه جزیره کریمه در ساحل دریای سیاه از اکراین و پیوستن آن به روسیه در سال ۲۰۱۴ توسط طرفداران این کشور براساس نتایج برگزاری یک همه پرسی که مورد تایید مسکو قرار گرفت، بزرگترین عامل افزایش تنش در روابط دو کشور بوده است.

این منطقه ۲۵ هزار و ۵۰۰ کیلومتری که اکنون دو میلیون و ۴۱۳ هزار نفر جمعیت شامل یک میلیون و ۴۵۰ هزار روس، ۵۷۶ هزار اوکراینی و ۲۴۵ هزار تاتار است، سال ۱۹۵۴ توسط نیکیتا خروشچف رییس جمهوری وقت شوروی سابق که زادگاهش اوکراین بود در قالب تغییرات نقشه ای به این کشور هدیه شده بود.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس