تاریخ انتشار: ۲۴ فرو ۱۳۹۵

با توجه به نوبرانه بودن این محصولات، طبیعی است که قیمت آن ها گران است و به مردم توصیه می‌شود از مراکزی خرید کنند که اصطلاحا به آن ها کپه فروش گفته می‌شود که با تناژ بالا و با قیمت پایین تر میوه عرضه می‌کنند.

با فرا رسیدن فصل جدید و آمدن میوه‌های نوبرانه، قیمت‌های نجومی هم در بازار این محصولات دیده می‌شود؛ به گونه‌ای که به گفته رییس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان هر کیلوگرم گوجه سبز در میادین میوه و تره بار ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان عرضه می‌شود که طبیعی است در مغازه‌ها با احتساب ۳۵ درصد سود فروشندگان، به قیمت بالاتری به فروش برسد.

به گزارش ایسناف حسین مهاجران اظهار کرد: در حال حاضر هر کیلوگرم گوجه سبز گرمسار ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان، گوجه‌سبز کاشان۸۰۰۰ تا ۱۲ هزار تومان و چغاله بادام ساوه ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می‌رسد.

وی افزود: با توجه به نوبرانه بودن این محصولات، طبیعی است که قیمت آن ها گران است و به مردم توصیه می‌شود از مراکزی خرید کنند که اصطلاحا به آن ها کپه فروش گفته می‌شود که با تناژ بالا و با قیمت پایین تر میوه عرضه می‌کنند.

افزایش ۲۰ درصدی قیمت پرتقال در بازار
مهاجران همچنین اظهار کرد: با توجه به وفور توت فرنگی در بازار قیمت آن در میادین میوه و تره بار ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان است و در روزهای اخیر با توجه به اینکه پرتقال در بازار در حال اتمام است، حدود ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته و هر کیلوگرم از این میوه زمستانه ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان فروخته می‌شود.

رییس اتحادیه میوه و سبزی فروشان گفت: هر کیلوگرم سیب در میادین میوه و تره بار ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، خیار گلخانه ای ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان، خیار جیرفت ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان و خیار بوته ای ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان است.

وی ادامه داد: هر کیلوگرم موز ۴۷۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان،گوجه فرنگی۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، پیاز ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان و سیب‌زمینی ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان فروخته می‌شود.

مهاجران در بخشی از سخنان خود درباره برخورد با وانت های فروش میوه درسال جاری گفت: این موضوع را سالهاست پیگیری می‌کنیم که هنوز به نتیجه نرسیده ایم و امسال نیز یکی از برنامه های مهم ما رسیدگی به این موضوع است و در تلاشیم بتوانیم با شهرداری به نتیجه برسیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس