تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] صندوق ها می توانند برای تنوع پرتفوی خود از معاملات گواهی سپرده سکه استفاده کنند که به نظر می رسد این معاملات، جذابیت گواهی سپرده کالایی را افزایش دهند. همچنین امکان ورود به قراردادهای آتی سکه نیز وجود دارد و این امر می تواند برای سرمایه گذاران جذاب باشد. به گزارش ایسکانیوز به نقل […]

[ad_1]

ولی نادی قمی

صندوق ها می توانند برای تنوع پرتفوی خود از معاملات گواهی سپرده سکه استفاده کنند که به نظر می رسد این معاملات، جذابیت گواهی سپرده کالایی را افزایش دهند. همچنین امکان ورود به قراردادهای آتی سکه نیز وجود دارد و این امر می تواند برای سرمایه گذاران جذاب باشد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، با توجه به ابلاغیه اخیر سازمان بورس و اوراق بهادار، سرمایه گذاری در گواهی سپرده کالایی برای صندوق های سرمایه گذاری مجاز شده و براین اساس صندوق های سرمایه گذاری می توانند با اضافه کردن موضوع امکان سرمایه گذاری در «گواهی سپرده کالایی» در اساسنامه و امیدنامه خود، حداکثر تا ۵ درصد از کل دارایی های صندوق را در این اوراق بهادار سرمایه گذاری کنند.

در این خصوص ولی نادی قمی، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین به مزایای ورود صندوق های سرمایه گذاری به معاملات گواهی سپرده کالایی اشاره کرد و به ایسنا گفت: معاملات گواهی سپرده کالایی، سرمایه گذاری بر روی کالاهای مختلف را تسهیل می کنند و صندوق ها می توانند در کنار سایر اوراق، روی گواهی سپرده کالا سرمایه گذاری کنند.

وی در ادامه به امکان راه اندازی صندوق های کالایی با آغاز به کار معاملات گواهی سپرده کالایی اشاره کرد و گفت: در دنیا صندوق های کالایی برای سرمایه گذاری روی کالاهای مختلف و تنوع ابزارها ایجاد شده اند و بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند، لذا در صورت کیفیت طراحی و نحوه اجرای درست آنها، صندوق های کالایی در بازار سرمایه ایران نیز مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین با بیان اینکه جذاب بودن بازدهی در مقابل ریسک اوراق، باعث جذب سرمایه گذاران می شود، افزود: سرمایه گذاران با درنظر گرفتن ریسک بازدهی صندوق های کالایی، از این فرصت جدید استفاده خواهند که به این ترتیب جذابیت این صندوق ها به ریسک، بازدهی و همچنین سهولت معامله بستگی دارد.

نادی قمی با اشاره به اینکه ابزارهایی که پیچیدگی زیادی دارند به دلیل عدم امکان محاسبه ریسک و بازدهی، مورد استقبال قرار نمی گیرند، گفت: در حال حاضر بازدهی بدون ریسک صندوق ها سالانه ۲۰ درصد بوده و بازدهی با ریسک آنها حداقل باید به ۳۰ درصد برسد.

مدیر عامل تامین سرمایه نوین در پایان به معاملات گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالا اشاره کرد و گفت: صندوق ها می توانند برای تنوع پرتفوی خود از معاملات گواهی سپرده سکه استفاده کنند که به نظر می رسد این معاملات، جذابیت گواهی سپرده کالایی را افزایش دهند. همچنین امکان ورود به قراردادهای آتی سکه نیز وجود دارد و این امر می تواند برای سرمایه گذاران جذاب باشد.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس