تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نسبت به فاش شدن اطلاعات معتادان با برون سپاری نظارت بر مراکز درمان اعتیاد ابراز نگرانی کرد. محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره برون سپاری نظارت بر مراکز درمان اعتیاد به بسیج جامعه پزشکی با اشاره به مراجعه درمانگران اعتیاد به وی گفت: آن‌ها گلایه […]

[ad_1]

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نسبت به فاش شدن اطلاعات معتادان با برون سپاری نظارت بر مراکز درمان اعتیاد ابراز نگرانی کرد.

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره برون سپاری نظارت بر مراکز درمان اعتیاد به بسیج جامعه پزشکی با اشاره به مراجعه درمانگران اعتیاد به وی گفت: آن‌ها گلایه داشتند که این برون سپاری مسائل و مشکلاتی را ایجاد کرده است.


وی با بیان اینکه ما موضوع را پی‌گیری کردیم و دوشنبه هفته گذشته جلسه‌ای در کمیسیون بهداشت و درمان با حضور درمانگران و بسیج جامعه پزشکی برگزار شد، ادامه داد: در این جلسه موضوع برون سپاری نظارت بر مراکز درمان اعتیاد به بسیج جامعه پزشکی بررسی شد. درحال حاضر نیز موضوع در کمیسیون بهداشت در حال بررسی است و ۳جلسه نیز در این خصوص برگزار شده است.


صادقی اظهار کرد: به موازات کاری که کمیسیون می‌کند؛ تذکری را خطاب به وزیر بهداشت نوشتم که ۲۳ نفر از اعضاء نیز آن را امضا کردند.


برون سپاری نظارت بر مراکز درمان اعتیاد مشکل‌ساز است


نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید براینکه برون سپاری نظارت بر مراکز درمان اعتیاد می‌تواند؛ مشکلاتی ایجاد کند، بیان کرد: یکی از مشکلات آن است که بیماران اعتماد خود را به این مراکز از دست می‌دهند، زیرا امکان فاش شدن اطلاعات آنان وجود دارد و نگرانی زیادی درباره حریم خصوصی این افراد نیز به وجود می‌آید که ممکن است در کار اختلال ایجاد کند.


وی اضافه کرد: تبعات این طرح را به وزیر بهداشت تذکر دادیم و از او درخواست کردیم؛ اجرای آن را به حالت تعلیق درآورد تا کار کار‌شناسی بیشتری درباره طرح مذکور انجام شود و اگر پس از بررسی‌های بیشتر سنجش درستی شد؛ کار را ادامه دهند.


صادقی عنوان کرد: البته نظارت بر کار این مراکز ضروری است و خود صنف هم این موضوع را قبول دارند، اما اینکه نحوه نظارت چگونه باشد و چه کسی و چه سازوکارهایی برای این موضوع در نظر گرفته شود؛ مورد بحث است.


وی با تاکید براینکه بسیج را نهاد مناسبی برای نظارت بر این صنف نمی‌دانم، تصریح کرد: از شأن و منزلت بسیج با ورود به چنین کارهایی کاسته می‌شود و نوعی رودررویی میان این نهاد و آن صنف ایجاد می‌شود که برخلاف جایگاه هر دو طرف است. همچنین از آنجا که حداقل تلقی بیرونی از بسیج آن است که این نهاد یک نهاد شبه نظامی است؛ در بیماران نیز تصور منفی ایجاد کرده و کار درمان را با مشکل ایجاد می‌کند.


این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: چنانکه بررسی تخصصی کمیسیون بهداشت به جایی برسد که توقف این طرح را لازم بداند، ما پی‌گیری‌های بعدی را انجام خواهیم داد به این صورت که از وزیر سوال خواهیم کرد و از او دعوت می‌کنیم که به مجلس و کمیسیون آمده و مستقیما پاسخ دهد و از ابزارهای نظارتی بعدی استفاده می‌کنیم.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس