تاریخ انتشار: ۲۴ خرد ۱۳۹۵
ظریف:

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه روز چهارشنبه با وزیر خارجه آمریکا دیدار خواهد کرد، تاکید کرد: در دیدار با جان کری درباره پیگیری تعهدات آمریکا در برجام گفت‌وگو خواهیم داشت.

به گزارش “گذارنیوز”  محمدجواد ظریف در بدو ورود به اسلو در خصوص سفر خود گفت: در خصوص همکاری‌های دو کشور در حوزه نفت و گاز، محیط زیست و مشورت‌های سیاسی و منطقه‌ای با همتای نروژی خود گفت‌و‌گو خواهم کرد.

وی درباره ادامه برنامه‌های سفر سه روزه‌اش در نروژ گفت: روز سه‌شنبه اجلاس اسلو فروم با صحبت بنده، وزیر امور خارجه نروژ و خانم موگرینی آغاز می‌شود و در سخنرانی خودم ضرورت تغییر دیدگاه برای حل و فصل منازعات منطقه‌ای را مطرح می‌کنم و در کنار آن با شرکت‌کنندگان گفت‌و‌گو خواهم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: روز چهارشنبه در ادامه ملاقات‌ها در حاشیه اجلاس گفت‌وگویی با آقای کری وزیر خارجه آمریکا درباره پیگیری تعهدات آمریکا در برجام خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، ظریف که در ادامه سفرش به اروپا، چهارشنبه به آلمان سفر خواهد کرد درباره این سفر چند ساعته هم عنوان کرد: بعد از ظهر چهارشنبه در برلین با آقای اشتاین‌مایر در خصوص روابط و موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای گفت‌وگو خواهیم کرد.

سیدعباس عراقچی معاون حقوقی و امور بین‌الملل، مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه و حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه در این سفر رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان را همراهی می‌کنند.

برچسب ها: برچسب‌ها, , , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس