تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴

وزیر خارجه آلمان در این تماس تلفنی از دو طرف خواسته است که تمام کوشش خود را برای کاستن تنش های اخیر که می تواند موجب به مخاطره افتادن تلاش ها برای مذاکرات صلح در سوریه شود، به کار ببندند.

به گزارش “گذارخبر” ، وزیر خارجه آلمان در این تماس تلفنی از دو طرف خواسته است که تمام کوشش خود را برای کاستن تنش های اخیر که می تواند موجب به مخاطره افتادن تلاش ها برای مذاکرات صلح در سوریه شود، به کار ببندند.

روز گذشته «مارتین شفر» سخنگوی وزارت خارجه آلمان نیز در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در برلین مبنی بر این که، آیا دولت متبوعش قصد میانجی گری بین ریاض و تهران را دارد، گفت: من اطلاعی از تماس های مستقیم بین وزیران خارجه این سه کشور ندارم، ولی ما از طریق کانال های دیپلماتیک با طرف های ایرانی و عربستانی گفت وگو و مواضع خود را اعلام کرده ایم.

وزیر خارجه آلمان هم چنین در مصاحبه با شماره امروز سه شنبه روزنامه پرتیراژ « بیلد» ضمن دعوت از دو طرف به کاستن تنش، اظهار داشته بود: در حال حاضر ما نیاز به بازیگرانی مسئول در منطقه داریم که اقدامات آنها چه در تهران و چه در ریاض مسئولانه باشد. من امیدوارم و انتظار دارم که تصمیم گیرندگان در این زمینه مسئولانه عمل کنند.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس