تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۴

پس از جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، رئیس جمهوری آمریکا با کامرون، اولاند، مرکل و موگرینی گفتگو و رایزنی کرد. پس از جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، رئیس جمهوری آمریکا با کامرون، اولاند، مرکل و موگرینی گفتگو و رایزنی کرد. به گزارش گذارنیوز  باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا امروز سه‌شنبه به طور […]

پس از جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، رئیس جمهوری آمریکا با کامرون، اولاند، مرکل و موگرینی گفتگو و رایزنی کرد.
اوباما
پس از جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، رئیس جمهوری آمریکا با کامرون، اولاند، مرکل و موگرینی گفتگو و رایزنی کرد.

به گزارش گذارنیوز  باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا امروز سه‌شنبه به طور جداگانه با دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس، فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا در مورد توافق حاصل شده بر سر برنامه هسته‌ای ایران در وین گفتگو و رایزنی کرد.

در بیانیه‌ای که کاخ سفید در مورد این گفتگوهای تلفنی منتشر کرده، آمده است که در این گفتگوهای تلفنی، باراک اوباما از تلاش این مقامات برای «دستیابی به این مرحله تاریخی که نتیجه ۲۰ ماه مذاکرات فشرده است» تشکر کرد.
این رهبران اروپایی در این گفتگوها تأکید کرده‌اند که این توافق «نمایانگر یک راه‌حل تاریخی است که با قطع کردن تمام راه‌های ممکن به سوی ساخت بمب اتمی، به شکلی قابل راستی‌آزمایی مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌شود؛ در حالی که تداوم ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران را تضمین می‌بخشد».

در بیانیه کاخ سفید آمده است که این رهبران (اروپایی) بر پایبندی خود به هماهنگی نزدیک در اجرای این توافق تأکید کرده‌اند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس