تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مشاور عالی وزیر کشور و معاون امور سازمان‌های مردم نهاد معاونت امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور بر لزوم تغییر سبک حکمرانی و آموزش افراد راغب به مشارکت‌های اجتماعی جهت گسترش نقش مشارکت‌های مردمی در کشور تاکید کرد. ‌به گزارش ایسنا، ‌بهمن مشکینی در مراسم افتتاحیه دومین دوره آموزشی سازمان‌های مردم نهاد استان مرکزی […]

[ad_1]

مشاور عالی وزیر کشور و معاون امور سازمان‌های مردم نهاد معاونت امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور بر لزوم تغییر سبک حکمرانی و آموزش افراد راغب به مشارکت‌های اجتماعی جهت گسترش نقش مشارکت‌های مردمی در کشور تاکید کرد.

‌به گزارش ایسنا، ‌بهمن مشکینی در مراسم افتتاحیه دومین دوره آموزشی سازمان‌های مردم نهاد استان مرکزی ، حکمرانی خوب را در افزایش مشارکت‌های مردمی موثر دانست و گفت: افزایش مشارکت‌های مردمی با گفتاردرمانی جامعه محقق نمی‌شود، بلکه با رویکرد عملیاتی ممکن خواهد شد و در کشور ما رویکرد گفتار درمانی و اکتفا به بیان مشکلات برای رفع آنها به رویکرد عملیاتی غالب است.

وی بیان کرد: اساس و قوانین سازمان‌ها و نهادهای دولتی در کشور ما بر اساس تصدی‌گری دولت است و با این سبک  صحبت از گسترش نقش مشارکت‌های مردمی تنها در حد یک سخن باقی می‌ماند.

معاون امور سازمان‌های مردم نهاد معاونت امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور با بیان اینکه جهت گسترش مشارکت‌های اجتماعی باید برای حکمرانی سبک داشته باشیم، افزود: در نظام اداری که نیروی کار برای این نظام بر اساس قوانینی طراحی شده آموزش دیده و در راستای آموزش‌ها کار را یا نیروی کار یا پیمانکار انجام می‌دهد ، نمی‌توان انتظار داشت که تعامل نیروی کار با سازمان‌های مردم نهاد رخ داده و افزایش مشارکت‌های مردمی شکل بگیرد.

مشکینی به لزوم بازنگری در قوانین حکمرانی و نیز آموزش تشکل‌های مردمی تاکید و بیان کرد: چگونگی ورود افراد به عنوان تشکل‌های مردمی به مباحث مختلف اجتماع و نیز چگونه اقدام کردن بسیار مهم است، لذا افراد برای فعالیت‌های مردمی در اجتماع باید آموزش‌های صحیح و کامل را دریافت کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس