تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۴

۴۰ سرباز آلمانی با همراهی دو تورنادوی تجسسی و یک هواپیمای سوخت‌گیری به سوی پایگاه اینجرلیک در ترکیه پرواز کردند. این مقدمه‌ای است بر ماموریت این نیرو‌ها که از اول ژانویه ۲۰۱۶ شروع می‌شود.

به گزارش “گذارخبر” به نقل از ابنا ـ منابع خبری از ورود ۴۰ سرباز و چند فروند هواپیمای نظامی آلمانی به ترکیه برای پیوستن به ائتلاف موسوم به ضد داعش خبر داده‌اند.

وب سایت روزنامه حریت ترکیه روز پنج شنبه گزارش داد این نیرو‌ها روز پنج‌شنبه از پایگاه یاگل در غرب آلمان راهی ترکیه شدند تا در آنجا به ائتلاف موسوم به ضد داعش بپیوندند.

بر اساس این گزارش، ۴۰ سرباز، دو فروند هواپیمای شناسایی «تورنادو» و یک فروند هواپیمای سوخت رسان ای۳۱۰ ام‌آرتی روز پنج شنبه وارد پایگاه نظامی اینجرلیک در جنوب ترکیه شدند.

پارلمان آلمان روز ۱۳ آذر با ۴۴۵ رأی موافق در مقابل ۱۴۶ رأی مخالف، به مأموریت اعزام جت‌های شناسایی تورنادو، یک ناو جنگی و ۱۲۰۰ نیروی نظامی به سوریه رأی مثبت داد.

در زمان رأی گیری گروه کثیری از مخالفان ضد جنگ در مقابل پارلمان تجمع کرده و خواستار مخالفت نمایندگان با این طرح شدند.

حضور احتمالی تا ۱۲۰۰ سرباز آلمانی در چارچوب این پشتیبانی، سبب شده که این مأموریت ‌به یکی از حساسترین و پیچیده‌ترین مأموریت‌های نظامی آلمان در خارج از خاک کشور بدل شود.

وزارت دفاع آلمان اعلام کرده که روی هم ۶ هواپیمای تجسسی تورنادو، یک ماهواره و یک ایرباس ویژه سوختگیری به همراه یک ناوچه برای پشتیبانی و حفاظت از ناوهواپیمابر فرانسوی در اختیار می‌گذارد.

هواپیماهای تورنادو به سیستم‌های شناسایی و ردیابی مجهز هستند. این سیستم می‌تواند محدوده وسیعی به وسعت ۱۴۰۰ تا ۳۹۰۰ کیلومتر را تحت پوشش قرار دهد. تورنادو قادر به پرواز در ارتفاع بسیار پایین حتی تا ارتفاع ۳۰ متر و در هوای نامناسب است و می‌تواند حتی در شب با کمک اشعه مادون بنفش تصاویری شفاف از تحرکات و اشیای حاضر در منطقه ارسال کند.

گفته می‌شود، این طرح یک ساله ۱۳۹ میلیون یورو هزینه خواهد داشت و ممکن است تا سال ۲۰۱۶ به طول بیانجامد.

پس از حملات پاریس که ۱۳۰ کشته برجای گذاشت و داعش مسئولیت آن را پذیرفت آلمان در همبستگی با فرانسه اعلام کرد که از حملات هوایی این کشور علیه مواضع داعش در سوریه پشتیبانی می‌کند.

آلمان یکی از اعضای ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا علیه تکفیری‌های داعش است اما تاکنون فقط حمایت‌های لجستیکی و فنی داشته است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس