تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] ظهر امروز تفاهم نامه افزایش همکاری شهرداری تهران و متروپلیس منعقد شد. به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف طی سخنانی در این مراسم، ضمن ابراز خوشحالی از حضور رئیس متروپلیس در تهران پیش از برگزاری نشست شهرداران کلانشهرهای دنیا در بوگوتا، اظهار کرد: امیدوارم این سفر و امضای تفاهم نامه همکاری، فرصت مناسبی را برای […]

[ad_1]

ظهر امروز تفاهم نامه افزایش همکاری شهرداری تهران و متروپلیس منعقد شد.

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف طی سخنانی در این مراسم، ضمن ابراز خوشحالی از حضور رئیس متروپلیس در تهران پیش از برگزاری نشست شهرداران کلانشهرهای دنیا در بوگوتا، اظهار کرد: امیدوارم این سفر و امضای تفاهم نامه همکاری، فرصت مناسبی را برای همکاری های بیشتر و موثرتر شهرداری تهران و مترو پلیس فراهم کند.

شهردار تهران با تاکید بر چالش های مشترک کلانشهرهای دنیا، ادامه داد: مشکلات آب، فاضلاب، محیط زیست، حمل و نقل ، فضای سبز و بهداشت از جمله چالش های همه شهرها است؛ امیدوارم با حضور شما در ریاست متروپلیس این همکاری های فنی، اقتصادی و فرهنگی در شهر تهران و دیگر کلانشهرها به منظور برطرف کردن چالش های مشترک برقرار شود.

وی ضمن ابراز امیدواری برای گسترش همکاری بین تهران و مونترال، تصریح کرد: طبیعتا گفت و گوهای بین شهرداران دو شهر می تواند همکاری های بسیار نزدیک تری در عرصه های فنی و فرهنگی بین دو تهران و مونترال در آینده نزدیک برقرار کند.

شهردار تهران تاکید کرد: همچنین این فرصت فراهم خواهد شد تا در آینده نزدیک ارتباط بین دو کشور برای تامین امکانات و رفاه بیشتر برای مردم در کنار رفت و آمد های علمی، اقتصادی و توریستی فراهم شود.

همچنین «دنیس کودر» شهردار مونترال نیز طی سخنانی در این مراسم ضمن ابراز خوشحالی از حضور در تهران، ابراز داشت: ما شاهد آغاز عصر جدیدی در حوزه روابط بین الملل با شعار «جهانی فکر کنید و محلی عمل کنید» هستیم؛ بر این اساس جهان را بر اساس تعاریف قدیمی بین قاره ها و کشورها تعریف نمی کنیم، بلکه این تعریف در بین شهرها صورت می گیرد.

 وی گفت: برای رسیدن به زمین بهتر باید گفت و گو را آغاز کنیم و شهرداران نیز در خط مقدم این اقدامات در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و توسعه پایدار قرار دارند.

وی ضمن قدردانی از شهردار تهران به خاطر نگاه و برنامه های عمیق وی برای آینده شهر تهران، تصریح کرد: در زمان حضورم در تهران شاهد بودم که چه تغییرات قابل توجهی در تهران رخ داده است.

رئیس متروپلیس با تاکید بر اینکه «تا ۲۰ سال آینده حدود ۷۰ درصد جمعیت جهان در شهرها زندگی خواهند کرد»، عنوان داشت: بنابراین باید برای آینده برنامه‌ای داشته باشیم تا کیفیت زندگی در شهرها را افزایش دهیم و در زمینه مشکلاتی همچون حمل و نقل، مدیریت فاضلاب، مدیریت آب و … برنامه ریزی کنیم؛ در این زمینه شهرها می توانند نقش مهمی در کمک به دولت ها برای حل مشکلات ایفا کنند.

شهردار مونترال خاطر نشان ساخت: ۱۴ کلانشهر در کنار یکدیگر برای تشکیل مترو پلیس حضور داشته اند؛  تهران هم در دو دهه گذشته نقش بسیار مهمی در این سازمان بین المللی ایفا کرده است.

وی با بیان اینکه شاهد شروع عصر جدیدی از همکاری ها و چندجانبه گرایی در عرصه بین المللی هستیم، عنوان داشت: باید دنبال راه حل ها و کانال های بهتر برای تعامل و ارتباطات بین کشورها باشیم و در این روابط رهبری شهرها بسیار حائر اهمیت است .

دنیس کودر در  بخش دیگری از سخنان خود ضمن ابراز خوشحالی از امضای یادداشت تفاهم بین شهرداری تهران و متروپلیس، تاکید کرد: این یادداشت تفاهم می تواند بستری برای افزایش تعامل بین تهران و دیگرشهرهای ایران با متروپلیس باشد تا در چشم انداز اجلاس اسکان سازمان ملل متحد نقش شهرها برجسته شود. این امر همسو با برنامه و رویکرد سازمان ملل متحد است که نقش بسیار مهمی برای شهرها قائل شده تا نقش شهرها در تصمیم گیری ها فزاینده باشد.

شهردار مونترال در پایان با بیان اینکه امضای این یادداشت تفاهم نقطه شروعی برای ایجاد روابط بین متروپلیس و شهرداری تهران است عنوان داشت: برای اینکه ثابت کنیم در حرف ها صادق هستیم، در اینجا حضور دارم تا نشان داده شود با رویکرد جدید، نگاه جدی برای دوره جدید همکاری ها بین تهران و متروپلیس داریم.

بر اساس این گزارش، شهرداری تهران از اواسط دهه ۹۰ میلادی عضو انجمن کلانشهرهای مهم جهان شد و در این مدت به عنوان یکی از اعضای بنیانگذار و فعال همکاری های خوبی با متروپلیس داشته است.

شهرداری تهران به مدت سه سال ریاست کمیسیون حکمرانی محلی و توسعه پایدار شهری را در متروپلیس بر عهده داشته و در سال ۲۰۰۵ نیز اجلاس این کمیسیون به میزبانی شهرداری تهران برگزار شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس