تاریخ انتشار: ۱۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مراسم هفدهمین سال تاسیس “گروه احیاء” با حضور یاران و همراهان این گروه خیریه  عصر روز پنج شنبه  ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ برگزار شد. به گزارش عصر ایران گروه احیاء متشکل از “انجمن حمایت و یاری از آسیب دیدگان اجتماعی و ” انجمن حمایت از کودکان توانیاب” و همچنین  “نگارخانه آشیانه مهر” در آستانه آغاز […]

[ad_1]

مراسم هفدهمین سال تاسیس “گروه احیاء” با حضور یاران و همراهان این گروه خیریه  عصر روز پنج شنبه  ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ برگزار شد.

به گزارش عصر ایران گروه احیاء متشکل از “انجمن حمایت و یاری از آسیب دیدگان اجتماعی و ” انجمن حمایت از کودکان توانیاب” و همچنین  “نگارخانه آشیانه مهر” در آستانه آغاز به کار هجدهمین سال فعالیت ، مراسمی را جهت ارایه گزارش فعالیت ها خدمات و دستاوردهای خود در زمینه توانبخشی، آگاهی رسانی، پیشگیری و ارایه خدمات مشاوره و مددکاری اجتماعی و نیز حمایت از نهاد خانواده و توانمند سازی اقشار آسیب پذیر به همراه مراسم تجلیل از موسس گروه احیاء – مهندس  خسرو منصوریان – برپا کرد.

در این مراسم که در تالار پژوهشکده فرهنگ ،هنر و معماری جهاد دانشگاهی برگزار شد اعضای هیات امنا و هیات مدیره، همکاران و همیاران گروه  در طی این سالها همچنین گروه های داوطلبین ، مددجویان و مددکاران ، هنرمندان و فعالین اجتماعی و خیریه کشورمان حضور داشتند.

در ابتدای مراسم رییس هیات مدیره انجمن توانیاب دکتر محمود اولیایی با ارایه پاورپوینت فعالیت های گروه احیاء در طی این هفده سال گفت:

گروه احیاء به عنوان سازمانی مردم نهاد با تکیه بر انگیزه های خیرخواهانه، انسانی و سرمایه های اجتماعی و همچنین در اختیار داشتن مدیران و کارکنان و داوطلبین متخصص و توانمند و متعهد تمام تلاش خود را معطوف به تحقق چشم انداز در چارچوب مأموریت چندوجهی حمایتی ،آموزشی و اطلاع رسانی، حقوقی و اقتضایی ساخته است.

وی اهداف این گروه خیریه را کمک به کاهش روند آسیب های اجتماعی با محوریت حمایت از بیماران مبتلا به اچ آی وی / ایدز و کودکان معلول  جسمی و حرکتی از طریق اطلاع رسانی و حساس سازی  جامعه، جلب مشارکت مسئولین در راستای برجسته نمودن نقش ارکان مختلف اجتماعی در هنجارسازی و بهبود روش های اتخاذ شده خواند.

در ادامه مراسم در دو پنل دکتر محمد کمالی معاون اسبق توانبخشی سازمان بهزیستی و از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی ومهندس محمد توسلی و احمد میرزاخانی از اعضای هیات مدیره و هیات امنای مجتمع نیکوکاری رعد، دکتر شیرین احمدی نیا مدیرکل اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی کشور،آذر منصوری فعال اجتماعی و از داوطلبین و یاران گروه خیریه احیاء و مهندس ابراهیم هدایی مدیر عامل مجتمع آموزشی نیکوکاری توانیابان شهر مشهد ضمن واکاوی فعالیت های گروه احیاء در سال های فعالیت و چگونگی تاسیس این گروه از خدمات موسس این دو انجمن آقای منصوریان تجلیل و قدردانی کردند.

در طی مراسم یکی از مددجویان اچ ای وی مثبت این گروه خیریه که از سال ۹۰ با مجموعه آشنا شده بود به بیان شیوه حمایتی انجمن احیاء ارزش ها در این سالها پرداخت و گفت : من بعد از آگاهی از بیماری خود تمام امید خود را از دست داده بودم و با اینکه دانشجوی کارشناسی بودم هیچ انگیزه ای برای درس و ادامه زندگی نداشتم تا اینکه با آشنایی با این مجموعه هم انگیزه های قبلی را بدست آوردم و هم در حین مبارزه با این ویروس و بهبودی نسبی موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد شدم و همچنین در رفت و آمد ها برای مشاوره با گروه احیاء با یکی از مددجویان این مرکز ازدواج کردم .

صحبت های این مددجو با تشویق چند دقیقه ای حضار مراسم همراه شد.

خسرو منصوریان موسس انجمن های گروه احیاء  نیز اظهار داشت : درپی رشد فزاینده تکنولوژی، هر روزه مجهولات بیشتری فراروی انسان ها از هاله ابهام خارج می شوند. اما به راستی آیا این تحولات، به کرامت انسانی و برخورداری نوع بشر از احترام لازم و حقوق مساوی، بدون درنظر گرفتن شرایط ظاهری وتوان فیزیکی، نمود عینی بخشیده است؟

وی ادامه داد :یکی از مهم ترین مباحث مرتبط با این حیطه، موضوع «معلولیت جسمانی و اجتماعی» است. گروه احیاء  از جمله فعال ترین سازمان های غیردولتی، غیرانتفاعی و مردمی به شمار می روند که حساسیت و نیاز روزافزون توجه به این مهم را در نظر دارند و قصد دارند که فعالیت درعرصه فراهم سازی فرصت¬های برابر و یکسان را به دور ازهرگونه تفکیک هویت، اعم ازجنسیتی، دینی و ملی برای کودکان توان یاب، کودکان یتیم ایدز و مادران حامی سلامت (زنان سرپرست خانواده که همسرانشان را بر اثر بیماری ایدز از دست داده اند) را تحقق بخشد.

گروه احیاء، لزوم مداخله بهنگام در توانبخشی جسمانی و حمایت از کودکانی که نه تنها رنج یتیمی را بر دوش دارند بلکه به اشتباه از حقوق مسلم خود به دلیل ناآگاهی سایرین نسبت به بیماری ایدز محروم شده اند را به عنوان واجب عینی در نظر دارد و با حضور در مراکز مختلف سعی در فرهنگ سازی و زدودن باورهای غلط و انگ زدایی از بیماران مبتلا به ایدز دارد. طنین حاصل از این خدمات با توکل، یاری و استعانت جویی  از پروردگار متعال و همیاری عزیزان داوطلب در سراسر ایران نیز پیچیده است.

 تأسیس مؤسساتی برپایه الگوی احیاء در شهرهایی همچون کرج، مشهد، شیراز، تبریزو اراک ازجمله نمودهایی است که عزم ما را بیش از پیش در طی طریق مسیر خدمت رسانی نه به خلق بلکه به خودمان استوارتر می سازد.

 ازاین روگروه احیاء، از جمله سازمان های فعال و کارآمدی به مار می روند؛ که با ایجاد اعتماد در بین اقشار مختلف اجتماع، به صورت عام المنفعه و غیرانتفاعی از سال۱۳۷۸ آغاز به فعالیت کرده‏اند و به لحاظ رسالت جهانی خود دردفاع ازحقوق انسان‏ها، تلاش برای حفظ وتعالی کرامت انسانی، داوطلبانه مسئولیت تقویت بنیه‏های علمی وعملی، ظرفیت‏سازی و توانمندسازی کودکان توان¬یاب وهمچنین زنان وبالاخص زنان سرپرست خانواده که با اچ آی وی/ ایدز (مادران حامی سلامت) زندگی می‏کنند را در دستور کار دارد.

در پایان مراسم محمد جواد حق شناس رییس هیات مدیره انجمن احیاء ارزش ها اثر هنری خوشنویسی  علی تن   را به   منصوریان تقدیم کرد.
 
از نکات قابل توجه این آیین گل اهدایی شهردار تهران – محمد باقرقالیباف – بود که از این طریق از ۱۷ سال فعالیت این سازمان مردم نهاد تجلیل کرد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس