تاریخ انتشار: ۰۷ ارد ۱۳۹۵
الحیات:

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نیویورک با اطمینان بخشی جان کری وزیر خارجه آمریکا در مورد اجرای صحیح توافق هسته ای مواجه شد.

الحیات نوشت: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نیویورک با اطمینان بخشی جان کری وزیر خارجه آمریکا در مورد اجرای صحیح توافق هسته ای مواجه شد.
به گزارش”گذارنیوز” این نشریه عرب زبان آورده است: کری تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا “مانعی در برابر بانک های خارجی که با بانک ها و شرکت های ایرانی معامله می کنند”، نیست.
وی همچنین افزود: “متاسفانه ترسی در میان بانک های خارجی در مورد بازگشت تحریم ها وجود دارد، اما ما سعی در توضیح این مسئله به آنها داریم، بخصوص اینکه فرصت برای کار بانک های خارجی در ایران وجود دارد”.
این روزنامه می نویسد: ظریف امیدوار است، اظهارات جان کری در رفع نگرانی بانک های غربی نسبت به تحریم ها و رویکرد ایالات متحده نتیجه دهد.
عباس عراقچی رئیس کمیته نظارت بر اجرای توافق هسته ای، اظهار کرد که اعلام تشکیل گروه کاری برای لغو تحریم ها، یکی از نتایج جلسات اخیر کمیته مشترک بین ایران و مجموعه پنج به علاوه یک در وین می باشد.
الحیات در ادامه به نقل از منابع خود نوشت: کری، ظریف را از نتایج سفر باراک اوباما به عربستان سعودی و دیدار وی با سران سعودی و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در هفته گذشته باخبر کرد.
به گفته ی این منابع، واشنگتن می خواهد ایران را به رویکرد مثبت نسبت به پیشنهاد حل و فصل موضوعات منطقه ای از جمله مبارزه با تروریسم تشویق کند.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس